TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Anna Vrabcová rozená Nýdrlová

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1930x

Sportovní medailon: Anna Vrabcová rozená Nýdrlová

Anna Vrabcová rozená Nýdrlová 


Narozena: 16.4.1926 v Bělé

Otec: František Nýdrle, nar. 3.8.1895, vyučen řezníkem, zaměstnán jako městský strážný v Bělé, po roce 1946 jako majitel řeznictví v Klášterské ulici.

Matka: Marie Nýdrlová rozená Hofrichterová, nar. 20.8.1898 v Turnově, zaměstnána jako služebná na zámku hraběte Waldsteina v Bělé.

Sestra: Marie Hloušková rozená Nýdrlová, nar. 5.6.1922, zaměstnána jako skladnice.

Bratr: Jan Nýdrle, nar. 22.12.1923, bytem v Doksech, vedoucí stavebního odboru MěNV tamtéž.

Manžel: Karel Vrabec, nar. 27.9.1922 v Bělé, vyučen u firmy Lízner v MB jako automechanik, později zaměstnán ve Stavostroji v Bělé jako mistr, později v AZNP Bělá jako plánovač.

 

Anna Vrabcová vychodila měšťanskou školu v Bělé. Jejími učiteli byli Matějka, Kotrlíková a další. Vyučila se prodavačkou u Eichlerů, chodila do pokračovací školy. Později odešla do Zlína k firmě Baťa, kde absolvovala tři kurzy. Stala se opět prodavačkou, tentokrát v Ml. Boleslavi. V roce 1946 nastoupila ve firmě Stavostroj v Bělé jako úřednice. Skončila v samoobsluze v Bělé.

Za První republiky byla členkou Sokola v Bělé a hrála výborně stolní tenis. Jejím koníčkem se však stala česká házená. Za Protektorátu byla velkým talentem a vůdčí osobností. Jejími spoluhráčkami byly brankářky Somerová, Kamlerová a hráčky Fomáčková, sestry Červinkovi, Neumanová, Stárková, Kunová, Hrdinová, Semecká a později boleslavská Sedmiková. Bylo jich daleko více, protože za okupace byl sport jediným pobavením. Hráli se oblastní zápasy mistrovské s družstvy Slavoj MB, Bakov, Mšeno, Malá Bělá, Řepov. Skončily vždy za Slavojem, kde kralovala Marta Pokorová. Po okupaci byla zakladatelkou mezinárodní ženské házené v Bělé. Zde se po odchodu bývalých hráček sestava změnila. Objevily se nové tváře. V brance Kotlářová a hráčky Hrdinová, Hanousková, Rajtrová, Jirdásková, Pešlová a další. Její rodina byla celá sportovně založená. Muž a syn hráli kopanou za SK Bělá, vnuk byl vyhlášen jako nejlepší hráč futsalu v ČR. Nyní hraje kopanou v Bělé. Její bratr Jan Nýdrle byl též vynikajícím hráčem kopané. Nejprve v SK Bělá a později v Aston Vile MB. Byl nominován do kádru tehdejších „Lvíčat“ Československa.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

2.7.

Kuhnová Tereza (28)

3.7.

Hlavová Pavlína (32)

4.7.

Špringlová Anežka (17)

5.7.

Foltýnová Magdalena (64)

8.7.

Hamšík Jakub (21)

15.7.

Bureš Lukáš (16)

15.7.

Loukotka Jakub (20)

15.7.

Macoun Jaroslav (21)

21.7.

Müller František (39)

22.7.

Šulc Filip (21)

24.7.

Humpola Matěj (17)

26.7.

Bernard Michal (19)

27.7.

Vaněk Viktor (18)

30.7.

Pecová Nela (17)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synSPS servis a programování strojůTom Bohemia CrystalRadim Vaněk - klempířPRS9 Group s.r.o.Česká obec sokolskáStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemBc. Hana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková