TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Jiří Antoš

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1676x

Sportovní medailon: Jiří Antoš

Jiří Antoš 


Narozen: 11.1.1944, Bělá pod Bezdězem,
Otec: Bohuslav Antoš, zaměstnán jako úředník Pojišťovny
Matka: Jiřina Antošová, úřednice Městského národního výboru
Manželka: Věra Antošová, roz. Kiwová, nar.20.12.1945
Dcery: Pavlína a Jiřina
Bratr: Miloslav Antoš, 11.8.1941, zaměstnán jako technik v AZNP, zemřel 23.2.1996
Přezdívka: „Juka“

Jiří Antoš vychodil měšťanskou školu v Bělé p. B. a potom Průmyslovou školu v Mladé Boleslavi. Po maturitě nastoupil jako technik v tehdejším podniku Škoda Mladá Boleslav.
Házená byla jeho oblíbená hra, které věnoval všechen svůj volný čas. Byl to veliký talent a často ho bylo vidět na hřišti i samotného, jak piloval držení míče, tak i techniku a střelbu. Byl velikým spáčem. Často jej spoluhráči museli čekat u odjezdu autobusu až vstane!Již jako dorostenec a pak v prvním družstvu patřil mezi nejlepší hráče a dobré střelce.
Patřil mezi mladší dorostence, kteří jako družstvo Sokola Bělá pod Bezdězem hráli finále Přeboru ČR v roce 1958 v Nových Zámcích, kde chlapci získali stříbrné medaile!
Ještě před výkonem Vojenské základní služby byl zařazen do „A“ družstva, zde však dlouho nesetrval a nastoupil na vojnu do Rudé hvězdy Praha hrající 2.ligu. Zde byl trenérem Jiří Baumruk, který vyžadoval jako základ tvrdou fyzickou přípravu. Byli například na soustředění v Bělé p. B. a celou dobu strávili nakládkou a vykládkou dřeva v Bělských papírnách. Po dvouletém působení v RH Praha se vrátil do mateřského oddílu a působil zde úspěšně až do roku 1971, kdy ukončil z osobních důvodů sportovní činnost.
Zemřel 25.9.2002.

 

První vydání medailonku: 5.5.2007 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Společné foto z roku 1961 u příležitosti oslav 1.máje. Stojící: Duda Václav, Kamler františek, Skopal Bohuš, Kulda Milan, Rada , Konrád, Jandl, Zenkovič. V pokrčení: ???, Řehůřek Milan. V pokleku: Antoš Jiří, Trojan Josef, ???, Němec Josef, Havlík Rudolf, Michálek Láďa, Kudrnáč, Ječný Láďa, Kudlák Vladimír, Šťastný Miroslav a Urban Karel.Jiří Antoš se nechal tentokrát oklamat a již jen přihlíží střelbě soupeře!V pauze turnaje o Pohár Máchova kraje odpočívají: „Pšenka“ Ječný, Pepa Němec a „Juka“ Antoš.Na snímku jedno z utkání 2.ligy: naši zleva přihlíží Jiří Antoš, v pádu ing. Eder a ve středu Jiří Kudrnáč.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

1.11.

Houserová Lucie (29)

6.11.

Čadil Martin (23)

11.11.

Stach Petr (41)

18.11.

Kodriková Vendula (16)

19.11.

Nauš Radek (21)

21.11.

Piešťanský Jakub (22)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková