oddíl házené

Matka: Jiřina Antošová, úřednice Městského národního výboru
Manželka: Věra Antošová, roz. Kiwová, nar.20.12.1945
Dcery: Pavlína a Jiřina
Bratr: Miloslav Antoš, 11.8.1941, zaměstnán jako technik v AZNP, zemřel 23.2.1996
Přezdívka: „Juka“

Jiří Antoš vychodil měšťanskou školu v Bělé p. B. a potom Průmyslovou školu v Mladé Boleslavi. Po maturitě nastoupil jako technik v tehdejším podniku Škoda Mladá Boleslav.
Házená byla jeho oblíbená hra, které věnoval všechen svůj volný čas. Byl to veliký talent a často ho bylo vidět na hřišti i samotného, jak piloval držení míče, tak i techniku a střelbu. Byl velikým spáčem. Často jej spoluhráči museli čekat u odjezdu autobusu až vstane!Již jako dorostenec a pak v prvním družstvu patřil mezi nejlepší hráče a dobré střelce.
Patřil mezi mladší dorostence, kteří jako družstvo Sokola Bělá pod Bezdězem hráli finále Přeboru ČR v roce 1958 v Nových Zámcích, kde chlapci získali stříbrné medaile!
Ještě před výkonem Vojenské základní služby byl zařazen do „A“ družstva, zde však dlouho nesetrval a nastoupil na vojnu do Rudé hvězdy Praha hrající 2.ligu. Zde byl trenérem Jiří Baumruk, který vyžadoval jako základ tvrdou fyzickou přípravu. Byli například na soustředění v Bělé p. B. a celou dobu strávili nakládkou a vykládkou dřeva v Bělských papírnách. Po dvouletém působení v RH Praha se vrátil do mateřského oddílu a působil zde úspěšně až do roku 1971, kdy ukončil z osobních důvodů sportovní činnost.
Zemřel 25.9.2002.

První vydání medailonku: 5.5.2007 - autor Jiří Bartoň

Společné foto z roku 1961 u příležitosti oslav 1.máje. Stojící: Duda Václav, Kamler františek, Skopal Bohuš, Kulda Milan, Rada , Konrád, Jandl, Zenkovič. V pokrčení: ???, Řehůřek Milan. V pokleku: Antoš Jiří, Trojan Josef, ???, Němec Josef, Havlík Rudolf, Michálek Láďa, Kudrnáč, Ječný Láďa, Kudlák Vladimír, Šťastný Miroslav a Urban Karel.Jiří Antoš se nechal tentokrát oklamat a již jen přihlíží střelbě soupeře!V pauze turnaje o Pohár Máchova kraje odpočívají: „Pšenka“ Ječný, Pepa Němec a „Juka“ Antoš.Na snímku jedno z utkání 2.ligy: naši zleva přihlíží Jiří Antoš, v pádu ing. Eder a ve středu Jiří Kudrnáč.

Každé pondělí od 16:30 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Roubal Jiří (25)

Galetka Jiří (18)