TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Jiří Antoš

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1629x

Sportovní medailon: Jiří Antoš

Jiří Antoš 


Narozen: 11.1.1944, Bělá pod Bezdězem,
Otec: Bohuslav Antoš, zaměstnán jako úředník Pojišťovny
Matka: Jiřina Antošová, úřednice Městského národního výboru
Manželka: Věra Antošová, roz. Kiwová, nar.20.12.1945
Dcery: Pavlína a Jiřina
Bratr: Miloslav Antoš, 11.8.1941, zaměstnán jako technik v AZNP, zemřel 23.2.1996
Přezdívka: „Juka“

Jiří Antoš vychodil měšťanskou školu v Bělé p. B. a potom Průmyslovou školu v Mladé Boleslavi. Po maturitě nastoupil jako technik v tehdejším podniku Škoda Mladá Boleslav.
Házená byla jeho oblíbená hra, které věnoval všechen svůj volný čas. Byl to veliký talent a často ho bylo vidět na hřišti i samotného, jak piloval držení míče, tak i techniku a střelbu. Byl velikým spáčem. Často jej spoluhráči museli čekat u odjezdu autobusu až vstane!Již jako dorostenec a pak v prvním družstvu patřil mezi nejlepší hráče a dobré střelce.
Patřil mezi mladší dorostence, kteří jako družstvo Sokola Bělá pod Bezdězem hráli finále Přeboru ČR v roce 1958 v Nových Zámcích, kde chlapci získali stříbrné medaile!
Ještě před výkonem Vojenské základní služby byl zařazen do „A“ družstva, zde však dlouho nesetrval a nastoupil na vojnu do Rudé hvězdy Praha hrající 2.ligu. Zde byl trenérem Jiří Baumruk, který vyžadoval jako základ tvrdou fyzickou přípravu. Byli například na soustředění v Bělé p. B. a celou dobu strávili nakládkou a vykládkou dřeva v Bělských papírnách. Po dvouletém působení v RH Praha se vrátil do mateřského oddílu a působil zde úspěšně až do roku 1971, kdy ukončil z osobních důvodů sportovní činnost.
Zemřel 25.9.2002.

 

První vydání medailonku: 5.5.2007 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Společné foto z roku 1961 u příležitosti oslav 1.máje. Stojící: Duda Václav, Kamler františek, Skopal Bohuš, Kulda Milan, Rada , Konrád, Jandl, Zenkovič. V pokrčení: ???, Řehůřek Milan. V pokleku: Antoš Jiří, Trojan Josef, ???, Němec Josef, Havlík Rudolf, Michálek Láďa, Kudrnáč, Ječný Láďa, Kudlák Vladimír, Šťastný Miroslav a Urban Karel.Jiří Antoš se nechal tentokrát oklamat a již jen přihlíží střelbě soupeře!V pauze turnaje o Pohár Máchova kraje odpočívají: „Pšenka“ Ječný, Pepa Němec a „Juka“ Antoš.Na snímku jedno z utkání 2.ligy: naši zleva přihlíží Jiří Antoš, v pádu ing. Eder a ve středu Jiří Kudrnáč.

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

1.9.

Drholcová Kateřina (26)

4.9.

Mika Jaroslav (27)

5.9.

Dohnal Martin (45)

6.9.

Kubiš Roman (18)

10.9.

Soukup Adam (17)

17.9.

Coufal Jakub (18)

17.9.

Kočí Josef (64)

18.9.

Šponiar František (28)

21.9.

Hentek Lukáš (39)

21.9.

Tyšer Vojtěch (24)

22.9.

Sommer Miloš (40)

23.9.

Kubíček David (35)

24.9.

Maršálek Dominik (20)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková