TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Milan Kulda

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1925x

Sportovní medailon: Milan Kulda

Milan Kulda 


Narozen: 21.5.1940 v Bělé p. B.
Otec: Josef Kulda, hostinský U Lva v Bělé p. B.
Matka: Marie Kuldová, kuchařka
Manželka: Helena Kuldová-Slámová, 8.8.1944, prodavačka a poté 16 let vedoucí nábytku v Bělé p. B.
synové a dcery: Roman 1963, Jolana 1966, Libor 1975
vnoučata: Adam Kulda, Sabina Kuldová, Amálie Kuldová, Natálie Kuldová, Aleš Slobodzián, Vladimír Slobodzián
vzdělání: SPŠ Česká Lípa, obor strojní
koníčky a lásky: házená, rodina

 

Milan Kulda se narodil 21.5.194O v Bělé p. B., kde vychodil i základní školu. Narodil se v domě pod podloubím na náměstí kde rodiče měli restauraci U lva a kde prožil téměř celé mládí. Již od dětství měl kamaráda Ivana Dufka, se kterým i absolvoval základní školu i průmyslovku a stále byli přáteli po celý další život. Dále se přátelil samozřejmě se všemi hochy z házené, zejména s Karlem Urbanem a Jiřím Kudrnáčem, kteří byli jeho spolužáci. Házenou začal hrát již v základní škole a pokračoval v Sokole, kde patřil mezi nejmladší hráče, kteří vyrostli již jen na mezinárodní házené spolu s Řehůřkem, Kudrnáčem a Karlem Urbanem. Po ukončení Základní školy vystudoval Průmyslovou školu strojní v České Lípě. Po studiích dostal umístěnku do Elektráren Tisová.
Základní vojenskou službu absolvoval v Janovicích u tankového praporu, ale se zařazením u sportovní roty jako člen družstva házené Dukla Janovice účastníka 2.ligy, kde vlastně připravil půdu pro hráče Bělé p. B. a to Chadalíka, Malého, Ragina a Špringla, kteří tam přišli. Po skončení vojenské základní služby v 1962 se roku 1963 oženil s Helenou Slámovou, se kterou měl 3 děti a bydlel u rodičů manželky v Praze Bubenči až do roku 1964. Pracoval v Praze jako technik u podniku Škoda Plzeň.
Potom se však i s rodinou opět přestěhoval zpět do rodného města
kde opravoval dům maminky a přistavěl 1 patro v ulici Valdštýnská.
Pak v Družební ulici postavil vlastní dům.
Po přestěhování zpět do Bělé p. B. pracoval téměř 10 let jako technik v Papírnách. V házené od začátku nebyl zcela rozhodnut na kterém postu bude hrát. Střídavě startoval jak na spojce, tak i v brance Postupně začala převládat brankářská činnost, která se od roku 1964 stala dominantní! V brance byl představitelem postojového stylu a při jeho postavě byly všechny jeho zákroky ukázkové. Na hřišti patřil k těm, co nepřicházeli do konfliktu s rozhodčím ani soupeři, ale uznával jen vítězství a velice nerad prohrával. V mužstvu 2.ligy v období roků 1964 až 1967 patřil k základu tohoto kolektivu, který měl nejhorší umístění na 3. místě v tabulce a prakticky rozhodoval o tom kdo z této skupiny 2.ligy postoupí (Slavia, Náchod, Třeboň, Sez.Ústí, Bohemians, Sparta).
V roce 1985 se s rodinou přestěhoval do Doks, kde postavil nový rodinný dům a kde pracoval jako vedoucí v rekreačním zařízení. Jeho poslední pracovní místo bylo jako ředitel Městského podniku služeb v Doksech.
Zemřel 18.1.1994 ve svém domě v Doksech.

 

První vydání medailonku: 27.7.2007 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Společné foto družstva Sokola Bělá pod Bezdězem z roku 1959. Stojící: trenér Ježek Václav, Němec Josef, Cehák Jiří, Michálek Vladimír, Fiedler Jaroslav, Kulda Milan, Tyšer, sedící: Šíma Jan, Řehůřek Milan, Kudrnáč Jiří, Pavlík Rudolf, Urban Karel a Tyšer Vladimír.V utkání na Spartě ve 2.lize Milan Kulda na spojce! V obraně naši zleva: Michálek, Kamler, Kulda, Kroupa a vysunutý Karel Urban. Vedle Urbana sparťan Pokorný, který po kariéře hráče dlouhodobý rozhodčí.Naše družstvo při nástupu k utkání. Zleva Kulda, Antoš, Šíma, Urban Karel, Kudrnáč, ing.Eder a zpola skrytý jako kapitán Josef Musil.Milan Kulda v akci, přihlíží pootočený Antoš.Naše družstvo v obraně na domácím hřišti: zleva přihlíží Miller, v obraném výskoku nad brankovištěm Tošovský Jiří, Malý a ve středu Urban Karel, při úspěšném zákroku v brance Milan Kulda.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

7.4.

Hofta Jiří (33)

10.4.

Matějková Karla (30)

13.4.

Netrval Petr (51)

14.4.

Fiala Marek (15)

17.4.

Babíková Štěpánka (22)

23.4.

Lepiešová Eva (36)

24.4.

Pelcová Daniela (20)

26.4.

Brisuda Mikuláš (19)

28.4.

Urban Jan (73)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synSPS servis a programování strojůTom Bohemia CrystalRadim Vaněk - klempířČeská obec sokolskáStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemBc. Hana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková