TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Václav Ježek

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1428x

Sportovní medailon: Václav Ježek

Václav Ježek 


Narozen: 7.6.1925 v Bělé p. B.
Manželka: Jarmila Ježková rozená Svobodová, nar.7.1.1922
synové: Vladimír a Jan

Václav Ježek se narodil v Bělé pod Bezdězem, kde vychodil Měšťanskou školu a poté vystudoval gymnázium v Mladé Boleslavi.
Otec byl zaměstnán jako tkadlec, matka v papírnách. Po uzavření tkalcovny Noe Stross v Bělé pod Bezdězem odešla celá rodina na práci do Rumunska, odkud se vrátili z národnostních důvodů do vlasti.
Po okupaci se Václav vyučil ve sklárnách v Bělé pod Bezdězem u fy A.Louša a ing.Haida, jako brusič skla. Po znárodnění v roce 1948 nastoupil na ONV Doksy jako úředník sociálního a důchodového zabezpečení. Hrával kopanou, ale ze zdravotních musel aktivního sportu zanechat. Jeho bratr Jaroslav hrával házenou a Václavovi se hra zalíbila. Seznámil se s pravidly a teorií hry a převzal po bývalém trenérovi Jaroslavu Tyšerovi jeho místo. To bylo v roce 1955. Byl důsledným sledovatelem jak po stránce technické, tak i po statistické. Zúčastňoval se všech tréninků a sledoval kvalitu provádění. Byl nesmlouvavý a dovedl vždy obhájit své počínání. Za jeho trenérského čtrnáctiletého působení se hrála v Bělé p.B. vždy 2.liga. Byl po celou dobu ve výboru házené a byl jeho platným členem.
Neočekávaně zemřel 15.4.1969.

 

První vydání medailonku: 22.9.2007 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Václav Ježek na hřišti za sokolovnou, tentokrát na druhé straně než při kaučování utkání – přihlíží utkání mládeže.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

1.11.

Houserová Lucie (29)

6.11.

Čadil Martin (23)

11.11.

Stach Petr (41)

18.11.

Kodriková Vendula (16)

19.11.

Nauš Radek (21)

21.11.

Piešťanský Jakub (22)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková