TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Jaroslav Tyšer

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1618x

Sportovní medailon: Jaroslav Tyšer

Jaroslav Tyšer 


Narozen: 21.2.1910 v Bělé pod Bezdězem.
Manželka: Vlasta Tyšerová roz.Kameníková, 20.5.1914
Synové: Jaroslav 1931, Ladislav 1933, Zdeněk 1935

Jaroslav Tyšer vychodil měšťanskou školu v Bělé pod Bezdězem a byl zaměstnán jako asfaltér u fy K. C. Menzel - papírny v Bělé p. B. Byl všestranným sportovcem, zvláště se závodně věnoval české házené a kopané. V házené byli jeho spoluhráči učitel Jaroslav Muller zvaný „Bělský“, Maňásek, Hauser, Treybal, Šulc, Břešťovský a Moucha. Byl vynikajícím útočníkem a jeden z prvních, kteří v Bělé použili střelbu“zadovkou“! Hrál až do doby výměny generací v české házené. Ta skončila po druhé světové válce a většina odešla k osídlení pohraničí. V roce 1953 zaujal místo prvního trenéra mezinárodní házené, které se utvořilo po shlédnutí ukázkové hry v Liberci a Praze. Družstvo tvořili: trenér Jaroslav Tyšer a hráči: Cehák, Šanda, Kamler, bratři Šafránkové, Hrdina, Tošovský, Václava, Venclák, JUDr. Bartoš, Jelínek, Chrtek, Ježek Jaroslav. S tímto družstvem vyhrál kvalifikaci a postup do moravské skupiny v roce 1954. Mužstvo zde však setrvalo pouze 1 rok a sestoupilo do 2. ligy. Po onemocnění Jaroslava Tyšera převzal družstvo Václav Ježek. Mimo házené se Jaroslav Tyšer věnoval ještě závodně kopané v S.K. Bělá p. B. V této hře také vynikal a jeho talent se uplatňoval proti družstvům Bakova, Debře, Čisté, Hrdlořez. Jeho působení skončilo před okupací i v tomto sportu, přesto však pracoval ve výboru oddílu kopané. Své syny vedl ke sportu. Nejstarší hrál jako žák házenou i kopanou, ve VZS hrál u „modráků“ v Žebráku kopanou v divizi a po skončení voj. služby divizi v Dynamu Doksy spolu s Nýderlem, bratry Šafránkovými, Tamchynou, Myškou a dalšími. Ladislav hrál házenou v Bělé a Zdeněk za SK Bělá kopanou. Všichni měli doma dobré zázemí a přispěli dík otci bělskému sportu k jeho bohaté činnosti.
Jaroslav Tyšer zemřel 9.2.1971

 

První vydání medailonku: 6.11.2008 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Foto asi rok 1932(1933): Moucha Antonín, brankář Šulc Bohuslav, Sommer Jiří, Novotný Jiří, Trejbal Gustav, Tyšer Jaroslav, Břešťovský a Novák Josef.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

2.2.

Závora Jiří (21)

4.2.

Femiak Pavel (42)

12.2.

Lohinová Michaela (19)

20.2.

Brožová Eliška (28)

20.2.

Kastnerová Sára (17)

20.2.

Vozábová Jana (16)

21.2.

Dvořák Matěj (27)

27.2.

Voláková Barbora (18)

29.2.

Orolín Pavel (35)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synSPS servis a programování strojůTom Bohemia CrystalRadim Vaněk - klempířČeská obec sokolskáStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemBc. Hana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková