TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Josef Šafránek

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1554x

Sportovní medailon: Josef Šafránek

Josef Šafránek 


Otec: Václav Šafránek, povoláním štábní strážmistr četnictva v Bělé pod Bezdězem
Matka: Františka Šafránková rozená Nýdrlová, zaměstnána jako šička v n.p.Severka v Bělé pod Bezdězem
Bydliště: Bělá pod Bezdězem, Masarykovo náměstí č.159
Manželka: Jaroslava Šafránková rozená Bíbová, zaměstnána v OÚNZ DoksyJosef Šafránek se narodil 12.12.1924 v Bělé pod Bezdězem, kde vychodil Měšťanskou školu. Vyučil se brusičem skla u fy A. Louša a ing. Haida, kde také do roku 1948 pracoval. Sklárna v rámci zestátnění přešla pod podnik Borské sklo a později byla brusírna uzavřena. Přestěhoval se s manželkou k osídlení pohraničí do Doks. Byl zaměstnán na ONV Česká Lípa jako stavební technik.
V Bělé hrál od žactva kopanou i házenou velmi úspěšně. Bratři Šafránkové po přestěhování do Doks na bělský sport nezapomněli, mnohdy házenou navštěvovali, a když bylo zapotřebí, rádi zaskočili za chybějící jako náhradníci. Zvláště pomohli v kvalifikaci o 1.ligu! V září 1953 byli platnými hráči ve Šťáhlavech, kde se hrálo poslední kolo kvalifikace.
V Doksech se se opět věnovali kopané a hráli za místní Dynamo v divizní soutěži severočeského kraje. Byli jedni ze zakladatelů ochotnické divadelní přírodní scény, která se hrála vždy v létě u tenisových kurtů. Organizovali též přípravy na tradičních Benátských nocích. Jejich úmrtím, skončil plodný život jak ve sportu, tak i v kultuře.
Josef Šafránek zemřel 29.5.1986.

 

První vydání medailonku: 6.11.2008 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Stojící zleva: Šafránek Václav, Ježek Jaroslav, Kamler František, Jelínek František, Šafránek Josef, Chrtek Miroslav. Klečící: Šanda Miroslav, Tošovský Jan, Cehák Jiří, JUDr.Bartoš Miloslav.

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

1.9.

Drholcová Kateřina (26)

4.9.

Mika Jaroslav (27)

5.9.

Dohnal Martin (45)

6.9.

Kubiš Roman (18)

10.9.

Soukup Adam (17)

17.9.

Coufal Jakub (18)

17.9.

Kočí Josef (64)

18.9.

Šponiar František (28)

21.9.

Hentek Lukáš (39)

21.9.

Tyšer Vojtěch (24)

22.9.

Sommer Miloš (40)

23.9.

Kubíček David (35)

24.9.

Maršálek Dominik (20)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková