TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / medailony / články / Sportovní medailon: Josef Šafránek

téma: medailony | autor: Giorgio | datum: čtvrtek 1.1.2015 | zobrazeno: 1588x

Sportovní medailon: Josef Šafránek

Josef Šafránek 


Otec: Václav Šafránek, povoláním štábní strážmistr četnictva v Bělé pod Bezdězem
Matka: Františka Šafránková rozená Nýdrlová, zaměstnána jako šička v n.p.Severka v Bělé pod Bezdězem
Bydliště: Bělá pod Bezdězem, Masarykovo náměstí č.159
Manželka: Jaroslava Šafránková rozená Bíbová, zaměstnána v OÚNZ DoksyJosef Šafránek se narodil 12.12.1924 v Bělé pod Bezdězem, kde vychodil Měšťanskou školu. Vyučil se brusičem skla u fy A. Louša a ing. Haida, kde také do roku 1948 pracoval. Sklárna v rámci zestátnění přešla pod podnik Borské sklo a později byla brusírna uzavřena. Přestěhoval se s manželkou k osídlení pohraničí do Doks. Byl zaměstnán na ONV Česká Lípa jako stavební technik.
V Bělé hrál od žactva kopanou i házenou velmi úspěšně. Bratři Šafránkové po přestěhování do Doks na bělský sport nezapomněli, mnohdy házenou navštěvovali, a když bylo zapotřebí, rádi zaskočili za chybějící jako náhradníci. Zvláště pomohli v kvalifikaci o 1.ligu! V září 1953 byli platnými hráči ve Šťáhlavech, kde se hrálo poslední kolo kvalifikace.
V Doksech se se opět věnovali kopané a hráli za místní Dynamo v divizní soutěži severočeského kraje. Byli jedni ze zakladatelů ochotnické divadelní přírodní scény, která se hrála vždy v létě u tenisových kurtů. Organizovali též přípravy na tradičních Benátských nocích. Jejich úmrtím, skončil plodný život jak ve sportu, tak i v kultuře.
Josef Šafránek zemřel 29.5.1986.

 

První vydání medailonku: 6.11.2008 - autor Jiří Bartoň

Přiložené fotky

Stojící zleva: Šafránek Václav, Ježek Jaroslav, Kamler František, Jelínek František, Šafránek Josef, Chrtek Miroslav. Klečící: Šanda Miroslav, Tošovský Jan, Cehák Jiří, JUDr.Bartoš Miloslav.

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

příští turnaj

žádný turnaj nenalezen

nábor mládeže

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

1.11.

Houserová Lucie (29)

6.11.

Čadil Martin (23)

11.11.

Stach Petr (41)

18.11.

Kodriková Vendula (16)

19.11.

Nauš Radek (21)

21.11.

Piešťanský Jakub (22)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková