oddíl házené

Sokol Bělá / oddíl / články / Bělská házená v sezóně 2018-19.

téma: oddíl | autor: Sekretář | datum: úterý 18.6.2019 | zobrazeno: 1123x

Bělská házená v sezóně 2018-19.

V právě uplynulém ročníku soutěží házené 2018/19 byla naše družstva nejvíc zastoupena v mládežnických kategoriích. Ve Středočeském kraji jsme měli přípravku, minižáky a mladší žáky. Všechna tato družstva hrála turnajovým způsobem, ale bez počítání skóre. Počet odehraných turnajů a hráčů v těchto kategoriích je velkým příslibem do budoucna bělské házené. Oddílu se podařilo sehnat silného partnera na zajištění činnosti této mládeže po dobu pěti let. To je to doba potřebná na stabilizaci jednotlivých ročníků a posouvání se ve výkonnosti. Během tohoto období chceme vybudovat základnu dětí pro jednotlivé kategorie a jejich posun do družstev, tak jak se to podařilo u silného ročníku 2000. K tomu je samozřejmě potřeba silné zázemí v podobě trenérů a činovníku okolo.
Dále je tu problematika dívčích družstev. Ty od starších žaček už musejí hrát samostatnou soutěž. V Středočeském kraji soutěž dívek zatím není, svoji soutěž má Praha, ta ovšem velice zřídka někoho přijme. To vše se bohužel nepodařilo během několika let u mladších dorostenek, která v soutěži 2.ligy ČR obsadila poslední místo a pro přechod do starší kategorie se rozhodla děvčata nepokračovat. Část z nich odchází na přestup do Turnova.
Světlejší stránkou byli starší dorostenci ve druhé lize ČR, ti skončili čtvrtí a posouvají se v příštím ročníku do kategorie mužů. Ti odehráli Regionální ligu, při účasti šesti družstev je to slabý počet deset zápasů. Základ většinou tvořili st. dorostenci a při jejich vytíženosti ve vlastní soutěži jsme v zázrak postupu nevěřili. Pokud obsadíme horké křeslo trenéra mužů, cíl je jasný …..maximálně do tří let postup do 2.ligy.
Co nás tedy čeká v ročníku 2019-20?
Stabilizace hráčů v žákovských družstvech, zaměření se hlavně na mládež, posílit její trenérský tým. Momentálně hledáme i trenéra i k mužům. Budeme pokračovat v nastartované Školní lize, i díky ní k nám proudí noví hráči a hráčky do družstev.
Musíme se postarat i o majetkovou část Tělocvičné jednoty, ta nám přináší finanční zdroje na oddíl. Střecha sokolovny byla vyměněna, zbývajících 7 oken ze severní strany bude vyměněno v letních měsících. Spolupracujeme s městem Bělá p.B. na projektu, týkající se opravy prostranství tržnice a prostoru před sokolovnou a vstupu do sokolovny.
Poděkování patří všem hráčům, jejich rodičům, funkcionářům, dobrovolníkům a sponzorům, kteří se zasloužili o chod TJ Sokol Bělá pod Bezdězem v ročníku 2018-19.
Přeji Všem hezké léto a načerpejte nové síly do příštího ročníku.

František Šindelář
sekretář TJ Sokol Bělá p.B.