oddíl házené

Sokol Bělá / oddíl / články / Jan Urban ukončil bohatou trenérskou kariéru

téma: oddíl | autor: Švícko | datum: úterý 8.5.2018 | zobrazeno: 294x

Jan Urban ukončil bohatou trenérskou kariéru

V sobotu 5.5. zakončil svoji dlouhou trenérskou kariéru Honza Urban, který nedávno oslavil 72. narozeniny. Na rozloučenou jsme ho ještě trochu vyzpovídali :o) .

"Házené se věnuji od 9 let, od mládí jsme byli neustále na hřišti. V neděli ráno házená, odpoledne fotbal, v týdnu tréninky a večer Sokol. Jako aktivní hráč jsem hrával v Bělé pod Bezdězem  za "A" tým II.ligu a za "B" tým divizi, většinou na postech pivota a křídla. Mými spoluhráči namátkou byli: Chadalík, Malý, bratr Karel, Kudrnáč, Kulda, Antoš, Křížek, Tošovský J., Čtvrtník Z., Joska, Šíma, Švec, ing.Eder, Cehák ml., Šindelář, Netrval, Kamler atd...."
"Na vojně jsem byl v Kutné Hoře, kde jsem hrál divizi za družstvo RH Kutná Hora."
V roce 1977 Honza úspěšně dokončil trenérskou licenci B.
"Za největší úspěch v Bělé považuji  2.místo ve II.lize a kvalifikaci o II.ligu mužů, obojí v 70. letech."
Od roku 1978 sedmnáct let trénoval v Mladé Boleslavi, namátkou 3x celostátní přebory žáků, 2x kvalifikace do dorostenecké ligy, 2x kvalifikace do II.ligy mužů. V mládežnických družstvech trénoval např. Bečváře, Železného, Kábrta, Hejla, u mužů i dřívější reprezentanty Beneše, Satrapu a Čtvrtníka.
"Od roku 1995 působím opět v Bělé pod Bezdězem, kde jsem trénoval žáky, dorost, muže. Od sezóny 2012/2013 dělám asistenta trenéra u silného ročníku 2000 a předávám svoje zkušenosti."
V roce 2015 byl uveden do síně slávy bělského sportu.

"Touto sezónou se po více než 60 let u házené loučím s aktivní činností a odcházím do házenkářského důchodu. Do sportovní haly už budu docházet jen jako divák."

Honzovi přejeme hlavně zdravíčko a spokojený život aktivního důchodce.

Každé pondělí od 15:15 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem a každou středu od 15:30 do 17:00 hodin v tělocvičně Základní školy v Bělé pod Bezdězem probíhá nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Roubal Jiří (26)

Galetka Jiří (19)