TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené

 
 

Sokol Bělá / oddíl / články / Jan Urban ukončil bohatou trenérskou kariéru

téma: oddíl | autor: Švícko | datum: úterý 8.5.2018 | zobrazeno: 245x

Jan Urban ukončil bohatou trenérskou kariéru

 


V sobotu 5.5. zakončil svoji dlouhou trenérskou kariéru Honza Urban, který nedávno oslavil 72. narozeniny. Na rozloučenou jsme ho ještě trochu vyzpovídali :o) .

 

"Házené se věnuji od 9 let, od mládí jsme byli neustále na hřišti. V neděli ráno házená, odpoledne fotbal, v týdnu tréninky a večer Sokol. Jako aktivní hráč jsem hrával v Bělé pod Bezdězem  za "A" tým II.ligu a za "B" tým divizi, většinou na postech pivota a křídla. Mými spoluhráči namátkou byli: Chadalík, Malý, bratr Karel, Kudrnáč, Kulda, Antoš, Křížek, Tošovský J., Čtvrtník Z., Joska, Šíma, Švec, ing.Eder, Cehák ml., Šindelář, Netrval, Kamler atd...."
"Na vojně jsem byl v Kutné Hoře, kde jsem hrál divizi za družstvo RH Kutná Hora."
V roce 1977 Honza úspěšně dokončil trenérskou licenci B.
"Za největší úspěch v Bělé považuji  2.místo ve II.lize a kvalifikaci o II.ligu mužů, obojí v 70. letech."
Od roku 1978 sedmnáct let trénoval v Mladé Boleslavi, namátkou 3x celostátní přebory žáků, 2x kvalifikace do dorostenecké ligy, 2x kvalifikace do II.ligy mužů. V mládežnických družstvech trénoval např. Bečváře, Železného, Kábrta, Hejla, u mužů i dřívější reprezentanty Beneše, Satrapu a Čtvrtníka.
"Od roku 1995 působím opět v Bělé pod Bezdězem, kde jsem trénoval žáky, dorost, muže. Od sezóny 2012/2013 dělám asistenta trenéra u silného ročníku 2000 a předávám svoje zkušenosti."
V roce 2015 byl uveden do síně slávy bělského sportu.

"Touto sezónou se po více než 60 let u házené loučím s aktivní činností a odcházím do házenkářského důchodu. Do sportovní haly už budu docházet jen jako divák."

 

Honzovi přejeme hlavně zdravíčko a spokojený život aktivního důchodce.

Přiložené fotky

nábor mládeže

Každé pondělí od 16:30 do 18:00 hodin a čtvrtek od 15:15 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.
Přijďte se podívat, budeme se na vás těšit! Podrobnosti ZDE >>>

oslavenci

4.8.

Nigrín Jiří (20)

6.8.

Lauberová Michaela (17)

13.8.

Sojka Michal (17)

14.8.

Kočí Tomáš (20)

14.8.

Nevrlá Eva (29)

14.8.

Stach Patrik (19)

14.8.

Krouský Karel (41)

15.8.

Hrubý Vladimír (43)

25.8.

Bernardová Gabriela (17)

28.8.

Pekař Jan (19)

31.8.

Zumrová Zuzana (41)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková