oddíl házené

téma: oddíl | autor: Švícko | datum: úterý 4.7.2017 | zobrazeno: 307x

Oslavy 90 let bělské házené - 24.6. 2017

Společné foto starých pánů

V sobotu 24.6. jsme oslavili 90 let házené v Bělé pod Bezdězem. Na přípravě oslav jsme společně pracovali půl roku, naším cílem bylo prezentovat historii oddílu, současnou práci s mládeží a pozvat do sportovní haly co nejvíc bývalých a současných členů, hráčů a funkcionářů oddílu.

Dopolední program zahájili hráči přípravky a minižactva, kteří mezi sebou sehráli turnaj v miniházené 4+1. Poté nastoupilo mladší žactvo proti družstvu z Milovic. Dopolední program ukončily starší žákyně, které odehrály přátelské utkání mezi sebou.
Odpoledne pokračovaly oslavy třemi zápasy. Mladší dorost sehrál vyrovnané utkání se šťastným koncem s družstvem Lovosic, muži těsně podlehli České Lípě a sportovní program ukončila stará garda hráčů nad 35 let.
Naše družstvo nastoupilo proti výběru Mladé Boleslavi, který vede Jirka Buryška. Sestava Bělé měla evidentně menší věkový průměr a široký kádr 18 hráčů ! Po dohodě se hrálo 3x 20 minut. V úvodních minutách bylo znát, že řada našich hráčů ještě aktivně sportuje. Utkání "starých pánů" přihlíželo 300 diváků, takhle jsme halu dlouho nezaplnili !
Tím končil sportovní program v hale a večer pokračovala zábava v sokolovně s kapelou Generace, kde se nás taky sešlo celkem dost.

Během dne byl dětem k dispozici nafukovací skákací hrad, v hale jsme prodávali upomínkové předměty, které budou v prodeji i na všech sportovních akcích ve sportovní hale během podzimní části. Historické fotografie byly ke shlédnutí na videoprojekci a dobových fotografiích, na kterých máme zachycená i první družstva z let 1927 - 1930.

Po celý den zajišťovali občerstvení před halou Václav Renza a Pavel Orolín, dále děkujeme všem dobrovolníkům, kteří přiložili ruku k dílu. Děkujeme Technickým službám města, vedení místní základní školy, firmě Atmos, všem soupeřům za účast, rodičům a fanouškům za podporu, rozhodčím za zajištění utkání a V.Renzovi a J.Roubalovi za grafiku upomínkových předmětů.

Fotky z oslav najdete ZDE, autor Jirka Roubal.

nábor dětí

Každé úterý a čtvrtek od 15:00 do 16:30 hodin probíhá v městské sportovní hale v Bělé pod Bezdězem nábor dětí do našich družstev přípravky, minižáků a mladších žáků.

Nigrín Jiří (19)

Sojka Michal (16)