oddíl házené

Sokol Bělá / hřiště, hala / články / Ruch za bělskou Saunou

téma: hřiště, hala | autor: www.mojenoviny.cz | datum: středa 27.6.2001 | zobrazeno: 1992x

Ruch za bělskou Saunou

Házenkáři si letos vylepší podmínky pro přípravu – podařilo se jim získat dotaci na úpravu povrchu hřiště za Saunou. V minulém měsíci se obrátili na vedení města se žádostí, zda by přispělo na přípravu hřiště před vlastním položením nového povrchu. K penězům získaným z dotace totiž chybělo doložit přibližně 170 tisíc korun na zarovnání stávající plochy.
Scházející prostředky se v rozpočtu města našly a poté, co jejich uvolnění schválili zastupitelé na svém jednání 20.června, mohla akce „kulový blesk“ začít. Hned v následujících dnech provedla f-a Stavby silnic a železnic položení asfaltového koberce, čímž srovnala povrch hřiště do roviny. Ještě tento týden ( do 1.července ) musí nová vrstva zrát a až po dostatečném vytvrzení se bude pokládat vlastní umělý povrch.
To už je však starost vedení házenkářského oddílu.
Na odboru rozvoje a majetku města Městského úřadu v Bělé pod Bezdězem se připravuje záměr řešení lokality hřiště za Saunou, v blízké budoucnosti (2002-?) by mělo dojít k protažení chodníku od Sauny, zkvalitnění zelené bariéry z keřů a situování hřiště u cesty si zřejmě vyžádá zvýšení plotu tak, aby nepadaly létající míče na silnici. Úpravou areálu tak vznikne vedlejší veřejně přístupný prostor pro rekreační sport obyvatel města.