TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené | starší dorost

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / starší dorost / články / Starší dorost zvládl dohrávku a přezimuje na 3.místě II.ligy

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 18.12.2018 | zobrazeno: 479x

Starší dorost zvládl dohrávku a přezimuje na 3.místě II.ligy

 


SOKOL BĚLÁ - LOKO LOUNY 39:28 ( 20:13 )


V dohrávce 8.kola II.ligy jsme hostili Louny. Hosté dohrávají podzimní část bez zraněných opor, my jsme chtěli potvrdit dobrou formu a zakončit polovinu sezóny výhrou a dobrým výkonem.

Z dopoledního utkání I.ligy STD  Lovo - Jičín si Viktor přivezl lehčí zranění, dále před utkáním ukončil přes SMS Stanev sportovní činnost, ...."Stando sorry, ztratil jsem vášeň pro házenou, najdu si něco jiného, končím...." co na to říct ?!?!, musíme se s tím nějak poprat.


Utkání jsme rozehráli s Adamem v pivotu, od začátku kluci hráli "tempo házenou"  plnou 1.,2. vlny s podporou střelby spojek. Touhle hrou se snažíme prezentovat celý podzim. V  9.minutě byl stav 8:3, ve 14. už 14:6. Prosazovali se především Humpola, Sojka a Kučera. Humpola už ve 21.minutě dostal druhý trest 2", což byla komplikace, potřebovali jsme dohrát poločas a o pauze reagovat na situaci.


Ve druhé půli se Humpola přesunul na pravou spojku, aby hrál u střídačky a stíhal s Viktorem střídat do obrany, na střední spojku se přesunul Kučera. Kuba dostal osobního strážce a my jsme pokračovali ve hře 5 na 5, více prostoru využívali ostatní, zejména střelec Sojka a Kučera se Suchardou. V 37. minutě šel do branky Coufal, kluci se drželi své šablony a hráli pořád rychle dopředu. Stále jsme před sebou tlačili luxusní náskok 10ti gólů, Kuba Coufal předvedl několik dobrých zákroků a v útoku se rozehrál ve druhé půli Sucharda. Utkání jsme dovedli do vítězného konce a rozloučili se s letošním rokem dobrým výkonem a výhrou nad silným soupeřem.


Pochvalu zaslouží všichni, Adamovi silová hra v pivotu sedí, hodně toho oběhá i směrem dozadu. Dobře zachytali oba brankáři, čím dál víc se mi líbí rozestavění s Kučerou na SS, Humpolou na PS a s Piešťanským v pivotu. Na jaro máme aspoň více variant i z tak úzkým kádrem. Klukům jsem do toho tentokrát moc nevstupoval, "hráli na myšlenku", já si to myslel a oni to zahráli :o) . 

 

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

 

Fotky z utkání najdete ZDE.


Třetí místo za domácí neporazitelnost a tři porážky venku, s takovou bilancí končíme podzimní část II.ligy. Vzhledem k okolnostem převládá spokojenost. Z těch tří porážek je každá úplně jiná, vyhrát se dalo všude. Po Pardubicích proběhla "tabula rasa", od té doby šly výkony nahoru a změnil se i přístup. Hned v úvodu se povedlo odstranit i neřest v podobě trestů za komentáře výroků rozhodčích, sazebník je jasný. Tím mi kluci odpověděli, že chtějí dokončit sezónu v této sestavě a já jim děkuju za závěr podzimu, měli jsme z toho všichni zase radost.  Bohužel z toho nic nevyplývá pro bělské družstvo mužů, protože tahle parta se po sezóně rozpadne, Sucharda se Sojkou se vrátí do Mladé Boleslavi a Vaněk do Jičína.  Otázkou i zůstává, jestli se povede ve Bělé udržet Humpolu. Příští rok přestoupí naši kluci do družstva mužů,  které teprve bude hledat svou tvář, ale tohle téma sem nepatří. Na jaře nás nečeká nic lehkého, udržet medailovou pozici bude hodně těžké. Po zimní pauze začínáme na Chodově a v Plzenci, poté doma přivítáme Sokol Vršovice.
Šturma a Stanev nedodrželi dohodu před přihlášením soutěže, takže přes zimu musím sehnat aspoň 1 hráče 2000-2003 s přestupem do Bělé a s hostováním do mateřského klubu, což není jednoduché, ale ani nemožné. Každopádně první jsem oslovil Českou Lípu, uvidíme jaká bude odezva :o). Jirka Šídlo oficiálně neskončil, pořád věřím, že by se na jaro mohl vrátit. Přes zimní pauzu se zdravotně dohromady dá určitě i Brisuda. II.liga STD Z 2018/2019 ..... ZDE


Všem našim sponzorům, partnerům, členům a příznivcům děkujeme za celoroční podporu a přejeme Vám šťastné a veselé Vánoce, v roce 2019 pevné zdraví, hodně pohody doma a aktivním členům mnoho sportovních úspěchů.


Standa Švec
 

Přiložené fotky

aktuality

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

18.5.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

33

2LZČ

TJ Jiskra Havlíčkův Brod

Havl. Brod

28

11.5.

TJ Sokol Úvaly

Úvaly

37

2LZČ

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

26

4.5.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

24

2LZČ

1. HC Pardubice

Pardubice

23

příští utkání

žádné utkání nenalezeno

oslavenci

1.5.

Husáková Vladimíra (22)

4.5.

Šídlo Jiří (19)

16.5.

Rejnartová Anna (31)

18.5.

Myšák Jan (24)

21.5.

Hradiský Lukáš (17)

21.5.

Šírek Jaroslav (27)

24.5.

Chvalná Martina (30)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synSPS servis a programování strojůTom Bohemia CrystalRadim Vaněk - klempířPRS9 Group s.r.o.Česká obec sokolskáStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemBc. Hana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková