oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 10.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - Sokol Úvaly 34:32 ( 21:16 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 4.12.2018 | zobrazeno: 130x

10.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - Sokol Úvaly 34:32 ( 21:16 )

Pod tíhou ostudného výkonu v Pardubicích jsme hájili domácí neporazitelnost proti vedoucímu družstvu II.ligy Úval. Hosté dosud neztratili ani bod, byla to nejlepší možnost k reparátu. Po utkání v Pardubících jsme si toho hodně nahlas hodně řekli a trochu jsem i upravil předzápasovou přípravu. Vlnu kritiky si vyslechli hráči ode mě z očí do očí, jmenovitě kdo za co necháme v kabině, na moji osobu se mi donesla kritika z vlastních řad, to respektuji. Hráči si musí uvědomit, že už to nejsou sportovní výlety se zaměřením na házenou jako v minižactvu. Musí mít zodpovědnost za výkony a výsledky, zajímá se o to široká veřejnost, hrajete za oddíl, za sebe, za trenéra.

Po vyrovnaném úvodu se nám povedlo mírně odskočit na 9:7 ve 12.minutě. Obě družstva to rychle rozbalila, nikdo netaktizoval, každý chtěl vyhrát svojí hrou. Úvaly hrály kombinačně, bezchybně zakončovaly z křídel, my individuálně ze spojek, z rychlých útoků a dařilo se nám  kontrovat po rychlém rozehrání po obdrženém gólu. Nedařilo se brankářům, po prvním poločase byl stav 21:16. Mezitím už ve 20.minutě dostal přísnou přímou červenou kartu Piešťanský, což bylo velké oslabení hlavně v obraně.

Ve druhé půli jsme nečekali nic lehkého. Bylo potřeba udržet maximální koncentraci, zvednout obranu, s Lukášem jsme si něco řekli i k chytání křídel. Hra měla stále rychlý spád, nám se dařilo držet si mírný náskok ( 28:25 ve 45.min.). Zlepšily se obrany, brankářům obou družstev postupně stoupalo procento úspěšnosti. Ve 49.minutě  zvyšoval Sucharda na 31:26 a asi jsme podlehli dojmu, že to v pohodě dohrajeme. Úvaly rychle potrestaly naší zbrklou a netaktickou střelbu, v 56.minutě snižoval nejlepší hráč hostů Najman na 32:30. V závěru jsme dobře odehráli přesilovku po vyloučení brankáře Úval a utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Zápas jsme zvládli uhrát na základní sestavu, kluci drželi vysoké tempo 2/3 utkání, kterou jsem proložili time - outem. Zvládli jsme dobře i dvě dvojnásobná oslabení, většina diváků ocenila pěknou útočnou házenou, trenéři neměli moc velkou radost z obran. Nám se dařila naše hra rychlých útoků a střelba spojek, v závěrečné fázi utkání se k Sojkovi s Humpolou přidal i Sucharda. Obranu si řídil mezi spojkami Vaněk, velký problém nám dělaly clony pivotů. Po Pardubicích bylo důležité zapracovat i na hlavách a udržet maximální koncentraci jen na hru. Hráči nechali na hřišti všechno, díky chlapi !

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

V neděli 9.12. jedeme do Havlíčkova Brodu vybojovat první venkovní body, kdo to odehraje v suchém triku, jede zpátky vlakem !

Na Vysočinu s námi může 9.12. cestovat i Piešťanský, který už má v letošním ročníku dvě přímé červené karty, ale každou naštěstí v jiné soutěži, což disciplinární řád neřeší dalším trestem.

S našimi diváky se rozloučíme doma 15.12. s Louny.

Do konce roku jsou tréninky s trenérem, očekávám vaší účast.  Je potřeba zabrat v tréninku, sláva trvá od zápasu k zápasu....!

Divákům děkujeme za podporu v hledišti.

pátek 14.12.2018 | autor: Švícko

starší dorost - Sraz STD na sobotní utkání je ve 14:00 v hale. Přijďte všichni ( i hráči na marodce ! ) včas, před utkáním se budeme fotit. Chceme udržet domácí neporazitelnost, v případě bodového zisku přezimujeme na 3.místě. Nezapomeňte dodržet předzápasovou životosprávu, Lukáš s Viktorem si to v rámci rozcvičení dopoledne rozdají v I.lize STD proti sobě :o). Po zápase máme od 17:00 v Sokolovně ( horní bar ) "Poslední výhoz" - vánoční besídku s občerstvením, srdečné pozvání platí i pro rodiče, partnerky, milenky.....Tréninky 2018 skončily, zimní přípravu 2019 začínáme ve čtvrtek 3.1. 18:00 - 19:30 v hale.

aktuální výsledky

HC TJ Lokomotiva Louny