oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 23.kolo II.ligy STD: SOKOL BĚLÁ - HC NÁCHOD 27:26 (11:7)

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: středa 25.4.2018 | zobrazeno: 315x

23.kolo II.ligy STD: SOKOL BĚLÁ - HC NÁCHOD 27:26 (11:7)

Ve 23.kole II.ligy STD jsme doma hostili souseda v tabulce Náchod. V podzimním utkání jsme na východě Čech prohráli 28:17. Hosté mají v základní sestavě nejlepšího střelce soutěže Cvejna, já jsem opět nemohl počítat s pomocí hostujících hráčů. Nakonec se mi povedlo postavit na naše poměry široký kádr devíti hráčů.

Chlapi od úvodních minut dobře bránili, nechali Náchod střílet převážně z křídel a hodně pomáhali brankáři Vítkovi, který se v 1.poločase dostal na 75% ! Díky přesné mušce Šídla a Humpoly se nám stále dařilo držet 3-4 brankový náskok.

Vstup do druhé půle se nám povedl, v pohodě hrající Šídlo zvyšoval ve 39.minutě  na 16:10. Mezitím dostal Humpola osobního strážce a hráči dobře zvládli i oslabení 4 na 6, které jsme vyhráli 2:1. Náskok šesti branek se nám dařilo držet až do 50.minuty. Poté hosté během dvou minut stáhli na 22:19 v 52.minutě a vrátili se zpět do zápasu. V 58.minutě  zvyšoval Stanev na 27:24 a Náchod šel do rizika osobní obrany po celém hřišti. Tu jsme vůbec nezvládli ! Humpola zbytečně pospíchal a udělal technickou chybu, jeho spoluhráčům chyběl pohyb bez míče, heslo z miniházené "nahraju a běžim"  asi už  zapomněli. V závěru navíc rozhodčí necitlivě písknul útočný faul v podobě clony pivota, což jsem neunesl a po hlasitém komentáři tohoto rozhodnutí jsem dostal červenou kartu. Náchodu zbývalo 10 vteřin na vyrovnání, to už naštěstí nestihnul. Nejtěsnější výhru jsme uhájili a dokázali jsme bodovat ve třetím utkání po sobě.

V sobotu k tomu hráči přistoupili úplně jinak než posledně v Jablonci. Rozdíl byl hlavně v hlavách. Na severu Čech jsme nastoupili s tím, že se soupeř porazí sám, tentokrát tam byly pokora, bojovnost a víra ve vlastní schopnosti. V útoku zahrála křídla, spojkám se na postavenou obranu moc nedařilo. K nejlepším v poli patřili Šídlo a Piešťanský, Jirka se po třech týdnech bez tréninku vrátil v dobré formě. Adam odvedl spoustu černé práce v obraně a neúnavně sprintoval celý zápas do rychlého útoku, který několikrát úspěšně dotáhnul přihrávkou, nebo gólem. Navíc svým spoluhráčům i unavuje soupeře. Pilířem byl výkon brankáře Vítka, úspěšnost 53% hovoří za vše. U hostů potvrdil pověst kanonýra Cvejn, který se postaral o většinu gólů Náchoda ( střelba, sedmičky po faulu, finální přihrávky ).

Divákům děkujeme za podporu v hledišti !

Další utkání hrajeme 28.4. v Lounech

Podrobnosti z utkání najdete >>> ZDE.

Plážovku mají zaplacenou: Piešťanský, Bernard, Sucharda, Coufal

pátek 2.11.2018 | autor: Švícko

starší dorost - Sraz STD na utkání s Náchodem je ve 12:00. Muži sraz ve 14:00.

aktuální výsledky

HC TJ Náchod