oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 17.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - TJ JM Chodov 29:25 (14:10)

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: neděle 4.3.2018 | zobrazeno: 466x

17.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - TJ JM Chodov 29:25 (14:10)

V 17.kole II.ligy STD jsme v domácím prostředí městské haly přívitali pražský Chodov. Soupeř se pohybuje v horní polovině tabulky, v podzimním utkání nás doma porazil 31:24. My jsme po dvou jarních porážkách potřebovali zabrat a vyhrát, abychom zůstali v kontaktu se středem tabulky. Opět jsme nebyli kompletní, chyběli především střelec Stach a tvůrce hry Humpola, po třech týdnech bez tréninku se do sestavy vrátili Šídlo a Bernard. Kromě zisku dvou bodů jsme chtěli i zvednout obranu a dostat konečně méně jak 30 gólů !

Úvodní minuty patřily především Sojkovi, který byl v úvodu velmi aktivní a jeho střely končily převážně v brance. Postupem času ho hostující brankář přečetl a hosté vyrovnávali ve 14.minutě na 6:6. I přes hodně neproměněnných šancí jsme především díky Vaňkovi záhy odskočili na rozdíl 4 branek a s tímto rozdílem se šlo po třiceti minutách do kabin. V 1.půli dominovali hlavně brankáři obou družstev, kteří pochytali hodně šancí.

O poločase jsme řešili velký problém, protože ze hry nám vypadly dvě spojky. Sojka po faulu nemohl pokračovat v utkání a Piešťanský velmi okatě oplácel a ve 25.minutě dostal přímou červenou kartu. Zbyl nám jen jeden hráč na střídání a potřebovali jsme "nastartovat" hlavně Staneva.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, byl to především boj o body, nehrála se žádná hezká házená. Náš střelecký prapor držel Vaněk, aktivní na levé spojce byl Jirka Šídlo. Chodov se držel stále na dostřel a ve 48.minutě vyrovnával na 22:22. Držet krok se hostům dařilo až do 56.minuty. V dramatické koncovce utkání se nám povedlo dotáhnout rychlé útoky a o výhře jsme rozhodli v závěrečných dvou minutách, kde jsme šli ze stavu 26:25 na konečných 29:25.
Bezprostředně po skončení utkání to bylo zbytečně nervózní, horké hlavy některých hráčů na obou stranách  chladly velmi pomalu.

Pro nás to byly v této sestavě bez dvou nejlepších střelců zlaté body. Po dvou jarních ztrátách jsme potřebovali zabrat, protože teď nás čekají dvě těžká utkání na hříštích soupeřů. Při absenci Sojky a Piešťanského jsem měl z druhé půle velké obavy, naštěstí na mně hráči nic nepoznali. Pozici lídra na sebe vzal Vaněk, posledních 10 minut zabral Stanev a dokázal prodat svoje rychlé nohy. Hlavně v 1.poločase ( 60 % úspěšnost ! ) nás podržel Vítek, který celkově pochytal 25 z 54 střel hráčů Chodova. Spokojenost panuje s rychlým útokem, ze kterého jsme vstřelili 10 branek, naopak rezervy máme v proměňování šancí a v disciplíně.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti !

Další utkání hrajeme v neděli 4.3. od 9:00 v Sezimově Ústí. V domácím prostředí se představíme až 17.3. se Dvorem Králové.

Fotky z utkání najdete ZDE, autoři Jirkové Šídlo a Roubal.

Komentář z FCB Chodova - Kdo za to může ?? :o)

Dne 24.2. jsme odcestovali do daleké vesnice, Bělá pod Bezdězem. Jeli jsme s vědomím, že nemůžeme nic ztratit, protože jsme měli velkou marodku. Tým složený z křídel, pivotů a nemocných spojek mohl jen překvapit. V zápase jsme měli dost světlých chvil, díky kterým jsme dokázali naštvat i okolní vesnice. Atmosféra v hale byla strašná. Nedostatečné vzdělání, arogantnost a hrubost hráčů, diváků a pořadatelů zapříčinili, že jsme začali dělat chyby. Chování hráčů, kterého jsme byli svědky v Bělé, snad už nikdy nezažijeme. Za zmínku stojí gólman domácích, který se dokázal naštvat, když jsme mu dali gól a začal nám vyhrožovat smrtí. Či hráč, který se naštve, když se o něj člověk opírá, když se zvedá ze země po jeho zákeřném faulu. Korunku tomu všemu dávali rozhodčí, kteří rozdávali dvojky, jak se jim zalíbilo. Za konečný výsledek si však můžeme sami. Dělali jsme zbytečné chyby. Zbytečná prohra, tak by se to celé dalo ve zkratce shrnout.

Chtělo by to více respektu k soupeři a rozhodčím a sportovně uznat porážku. Příště si aspoň přijďte podat ruku po zápase, nekopejte do dveří od šatny a oznámkujte rozhodčí v H-netu.....

Našeho gólmana rozhodilo několik střel po odpískání, jediná naše střelecká spojka dohrála ve 25.minutě po faulu hráče Chodova na zápěstí odhodové ruky a kompletní kádr jsem neměl ani nepamatuju.

Pod názvem družstva Zajdovi koně jsme přihlášený na Plážovku 2018. Kdo chce hrát, tak mi zaplatí 300,- Kč startovný.

aktuální výsledky

TJ Sokol Úvaly