oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 12.kolo II.ligy STD: Kutná Hora - Sokol Bělá 19:29 ( 11:14 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: pondělí 4.12.2017 | zobrazeno: 459x

12.kolo II.ligy STD: Kutná Hora - Sokol Bělá 19:29 ( 11:14 )

12.kolo II.ligy STD jsme odehráli ve Zruči nad Sázavou, kde svá domácí utkání hraje Kutná Hora. Bylo to naše poslední venkovní utkání v podzimní části, po volném víkendu se 16.12. rozloučíme s diváky a rokem 2017 v domácím prostředí městské sportovní haly.
Před zápasem jsem dával dohromady sestavu opět do posledního dne. Z pěti hostujících hráčů nám z různých důvodů nikdo nepomohl, mateřské kluby v tom byly nevinně :o). Na zápas nás odjelo 9, druhý brankář Coufal šel do pole, Piešťanský mohl chodit jen do obrany ( zatejpovaný našťípnutý ukazováček na odhodové ruce ), Humpola ještě není úplně fit ( bolavé rameno ), ale to že se rozhodl nastoupit k utkání, se ukázalo jako rozhodující. Domácí trenér na tom byl ještě hůř, chyběla mu řada hráčů včetně opor Škaldy a Procházky. Kutná Hora nastoupila se sedmi hráči bez možnosti střídání. Za těchto okolností jsme chtěli jednoznačně vyhrát.

V úvodních minutách kluci neproměnili několik vyložených šancí, zkazili finální přihrávky a sami sebe dostali pod tlak. Domácí hráli trpělivě v útoku, čekali na své šance, které proměňovali. Pro nás byl největší překážkou domácí brankář, který držel své družstvo ve hře o body. Nedali jsme náskoky z pivota, trháky a proskoky spojek. Chvílemi jsem si myslel, že kluci zkoušejí, co vydržím. V závěru poločasu se nám přeci jen povedlo odskočit na rozdíl tří gólů.

O poločasové pauze přišla důrazná domluva, kluci byli zbytečně podráždění, chyběl jim klid v koncovce, vůbec si nevážili šancí.

Ve druhém poločase se k Humpolovi přidali i ostatní spoluhráči, během 10 minut jsme si vytvořili bezpečný náskok ( 30. - 11:14, 40. - 12:20 ). Kluci se uklidnili a dokázali si poradit i s osobní obranou Humpoly. Kutné Hoře, která hrála bez střídání, postupně docházely síly, toho jsme se snažili využít v rychlejším přechodu do útoku. Po 60 minutách z toho byla výhra 19:29.

Herně jsme nijak neoslnili, radost mám jen z výsledku. Sportovně musím uznat oslabenou sestavu domácích, ale s tím já bojuju 2/3 podzimní části. Rozdílovým hráčem byl Humpola, který vstřelil více než polovinu našich gólů, ale takové výkony od něj očekávám. I přes výsledek to byl z naší strany festival neproměněných vyložených šancí. Zazdít tolik trháků, proskoků spojek a náskoků pivota, to jsem ještě neviděl.
Bohužel se nám objevila novinka, v kolonce mimořádných událostí přibylo "porušení životosprávy před utkáním", to bude mít ještě dohru.

Příští víkend máme volno, s podzimní částí se rozloučíme 16.12. domácím utkáním s Pardubicemi. 16.12. po zápase proběhne tmelení kolektivu ve formě posezení s občerstvením, místo ještě upřesním.

Podrobnosti z utkání najdete ZDE.

Za pomoc s dopravou děkuji Technickým službám města.

aktuální výsledky

TJ Sokol Úvaly