oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / 11.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - Sokol Úvaly 27:34 ( 16:16 )

téma: starší dorost | autor: Švícko | datum: úterý 28.11.2017 | zobrazeno: 576x

11.kolo II.ligy STD: Sokol Bělá - Sokol Úvaly 27:34 ( 16:16 )

V 11.kole II.ligy jsme v domácím prostředí městské sportovní haly přivítali Sokol Úvaly. Hosté jsou aktuálně na 3.místě, pod vedením zkušeného Jirky Drába předvádějí letos dobré výkony, dokázaly doma porazit i Louny. Já jsem opět lepil sestavu ještě několik hodin před zápasem, abychom vůbec nastoupili k utkání. Lovosice hrály v Ostravě, hostující hráči my nemohly půjčit, protože tam jely s úzkým kádrem. Loukotka je na marodce, Vaněk byl na brigádě a Sojka neměl po nemoci u sebe registračku.

Nakonec nás nastoupilo k utkání 9. Druhý brankář Coufal hrál v útoku, Piešťanský měl k dispozici jen 9 prstů  / naštípnutý ukazováček na odhodové ruce /, po dohodě s lékařem a zatejpování chodil aspoň do obrany, u Humpoly se potvrdilo, že jeho problémy pramení na 99% ze špatného držení těla, tím pádem byl k dispozici taky.
Úvaly dobře známe, před zápasem jsme se na jejich hru připravovali. Bohužel úzký kádr příliš nedovoloval hrát rychlou házenou na 1. a 2. vlnu. Kluci nastoupili zakřiknutě, soupeř hned v úvodu odskočil na 2:5 v 8.minutě. Kolem 20. minuty se nám povedlo otočit vývoj skóre z 9:11 na 14:12. Dávali jsme jednoduché góly a měli jsme několik přesilovek. O pauze se šlo do kabin za stavu 16:16.

Špatně jsme bránili, ve hře nás držela jen produktivní střelba Humpoly, který dal za poločas 10 gólů z našich 16. V útoku chyběl pohyb hráčům bez míče a některým i více odvahy.
Úvod druhé půle se nám vůbec nevydařil. Úvaly nám rychle odskočily a ve 45. vedly už 20:25. Soupeři se rozchytal brankář, ve dvojici bránil Humpolu, který byl jedinou vážnější hrozbou pro jejich obranu. Dostávali jsme góly jako přes kopírak po kombinaci křídel a přes pivoty, kluci si s tím nedokázali poradit. V pohodě hrající Úvaly střídaly všechny hráče z lavičky a navyšovaly svůj náskok. Po 60 minutách z toho byla zasloužená prohra 27:34.

Úvaly působily sehranějším dojmem, jejich hráči o sobě věděli a mají širší kádr, kde každý hráč byl pro nás hrozbou.
I přes okleštěnou sestavu jsme měli odehrát lepší výsledek. Na 27 gólů se doma prostě musí vyhrávat. Opakuje se to stále dokola, velmi špatně bráníme. Bojíme se kontaktu, nemluvíme a ani se to pořádně nemůžeme naučit, protože průměrná podzimní účast na tréninku je 8 lidí ( 4 muži + 4 STD ) a z těch 8 lidí jsou 4 brankáři. Tohle budu řešit v zimní pauze, ale určitě to chce nějaký impuls, jinak se nikam neposuneme. Neubránili jsme dokola se opakující kombinace, které jsme klukům vysvětlovali před zápasem, o poločase a o time - outech.
Do konce podzimu nás čekají 2 zápasy, ze kterých budeme chtít 2 body. Příští víkend hrajeme ve Zruči n.S. s Kutnou Horou, pak máme volný víkend a 16.12. se rozloučíme s rokem 2017 domácím zápasem proti dosud neporaženým Pardubicím. I.ligy STD a MLD už skončily, do těchto zápasů budeme chtít využít maximálního počtu hostujících hráčů ( 3 ). Jediným pozitivem je návrat Humpoly do sestavy.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti.

Podrobnosti z utkání ZDE.

pátek 15.3.2019 | autor: Švícko

starší dorost - Odjezdy STD na neděli do Vršovic: Posádka Kučera, Piešťanský, Brisuda ve 12:15 od haly, jedeme do Břví pro Vítka . Zbytek 12:30 hala Bělá, 12:45 hala MB.

aktuální výsledky

Vacek Ondřej (19)

Havelková Klára (16)

Nováková Nikola (25)