oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2.liga: ELP Jablonec - Sokol Bělá 18:30 (9:15)

téma: starší dorost | autor: Pepíno | datum: čtvrtek 4.5.2017 | zobrazeno: 215x

STD 2.liga: ELP Jablonec - Sokol Bělá 18:30 (9:15)

Jablonec - Bělá

Zasloužené vítězství

Na poslední venkovní zápas jsme odjeli do sestupem ohroženého Jablonce nad Nisou bez Nigrína, ale s posilami MLD. S Vaňkem a Sojkou. Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a to se brzy začalo objevovat i na skóre. Po úspěšném začátku 3:0 a 5:1 se zápas začal stávat naší jednoznačnou záležitostí.Po stavu 9:3 a 11:4 v náš prospěch se ale od 11 minuty začaly dít dost neskutečné věci. Hráči obou mužstev si nebyli schopni přesněji přihrát nebo vystřelit a tak se až do 19 minuty ze zápasu stala selanka. V této době na moji přímluvu si vzal náš trenér time-out aby jsme kluky uklidnili od zbrklých a nepřesných přihrávek. Opak však byl pravdou. Soupeř 4 brankami snížil ze stavu 11:4 na 11:8 a vypadalo to, že se dostává do zápasu. Naštěstí velmi důležitou naši 12 branku vstřelil Vítek, který hrál v poli. Soupeř sice snížil na 12:9, ale Kóča přidal naší branku číslo 13 a do poločasu jsme ještě přidali dvě branky na 15:9, což bylo velice důležité a šlo se do šaten.

Do druhé půlky jsme opět vstoupili aktivně a začali si postupně budovat větší a větší náskok. 17:9,19:11. Od této chvíle začal trenér trochu šetřit hráče STD které ještě čekal zápas za muže s Turnovem a tak na hřišti dominovali především hráči Sojka s Vaňkem kteří předvedli i několik hezkých akcí přes pivota. Je pravdou, že né vždy se vše podařilo, ale bylo vidět, že mají tyto akce vcelku zažité. Skóre postupně narůstalo 25:15,28:17 až na konečných 30:18. Tentokrát není klukům co vytknout až na ten jeden moment a je potřeba je pochválit za bojovnost a vůli zvítězit. V bráně chytal spolehlivě Dominik který vytáhl několik skvělých zákroků kdy se mužstvu nedařilo. Obrana kompaktní a v útoku zářil Sojka.Pikantností je, že se nám v tomto zápasu stala jedna spojka ve skvělého nahrávače ostatním.

Jak jsem již psal posledně, čeká nás poslední zápas soutěže doma s Libercem a pevně věřím, že se rozloučíme s touto soutěží vítězstvím a kvalitním výkonem. Příjďte nás povzbudit v sobotu dne 6.5. od 15:00 hodin do naší haly. Díky

Statistika utkání ZDE.

Jablonec - Bělá