oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá - Loko Louny 20:22 (12:13)

téma: starší dorost | autor: Pepíno | datum: neděle 26.2.2017 | zobrazeno: 458x

STD 2. liga: Sokol Bělá - Loko Louny 20:22 (12:13)

Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)

V prvním domácím utkání jsme na palubovce přivítali vedoucí mužstvo naší soutěže a byl to boj na ostří nože. Začátek zápasu byl trochu komický neboť Máca šel podat soupeři ruku a nevšiml si přihrávky. Ten toho hned využil aniž by sportovně míč vrátil. Od té doby to začalo být s naším mužstvem kritické. Zkažené přihrávky a špatná střelba zapříčinily stav 1:3 a 1:5. Proto už v necelé 6 minutě si vzal domácí trenér oddechový čas a mužstvu umyl hlavu.Ještě chvilku trvalo než si vše kluci srovnali v hlavách 4:7 a 5:10, ale postupně se náš tým začal zlepšovat a hlavně zlepšenou obranou začal soupeřův náskok snižovat. Ze stavu 7:12 dotáhl na 11:12. Soupeř totiž najednou začal chybovat a nevěděl si rady s naší agresivní obranou. Nakonec byl poločasový výsledek 12:13.

V šatně se rozebralo několik chyb ze začátku utkání a šlo se do druhé půlky. Najednou stálo z naší strany úplně jiné mužstvo. Ráznou obranou dělalo soupeři veliké problémy a začalo mít navrch. Ze stavu 12:13 jsme najednou vedli 15:14 a 16:15. Bohužel v této chvíli jsme promarnili několik příležitostí (kdy byl soupeř nemohoucí) k navýšení náskoku a najednou jsme to byli my, komu se na chvíli přestalo dařit. Soupeř se dostal z nejhoršího a rázem zase vedl on 17:16. Kluci se rychle vzpamatovali, ale soupeřův náskok vždy jen dotahovali na 17:18,18:19. Blížilo se neskutečné závěrečné drama, leč bohužel. Několik zbrklostí v samotném závěru nás připravilo o zaslouženou remizu a přesto, že jsme ještě snížili ze stavu 19:21 na 20:21 měl soupeř poslední slovo a utkání vyhrál 22:20.

Na závěr si dovolím připomenout, že po rozhovoru s vedením soupeře jsme se schodli na tom, že rozhodčí připustili poměrně tvrdou hru na kterou doplatili tři naši kluci. To však nic nemění na faktu, že nás brankově podržel mladší dorostenec Sojka, na hostování Stach a v brance mladší dorostenec Vítek. Spojky staršího dorostu vyšli brankově na prázdno a pravé křídlo snad ani neexistovalo. Přesto je nutné kluky pochválit za neskutečnou bojovnost s přáním, aby jim tento bojovný trend vydržel co nejdéle.

Poděkování patří našemu naprosto skvělému obecenstvu, které vytvořilo neskutečnou kulisu zápasu. Věřím, že je kluci svým výkonem nezklamali, a že rádi příjdou na další domácí utkání našeho mužstva.   DÍKY VÁM

Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)Bělá - Louny STD (foto: Šídlo)

aktuální výsledky

Liberec Handball