oddíl házené | st. dorost

Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá – Sokol Šťáhlavy 22:26 (8:9)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: úterý 26.4.2016 | zobrazeno: 1339x

STD 2. liga: Sokol Bělá – Sokol Šťáhlavy 22:26 (8:9)

V 19. kole II. ligy staršího dorostu jsme přivítali v městské sportovní hale tým Sokola Šťáhlavy, který se nacházel na 5. místě tabulky se ziskem 22. bodů. Chtěli jsme navázat na vydařené utkání z minulého týdne a bodovat, čímž bychom si s největší pravděpodobností zajistili záchranu. Bohužel jsme opět nemohli nastoupit v kompletní sestavě, když chyběl Nigrín. Tým doplnili mladší dorostenci Coufal, Humpola, Šídlo a Stanev.

Vstup do utkání se nám podařil. Především díky pozorné obraně, se kterou měli hráči Šťáhlav značné problémy, jsme si během úvodních 10ti minut vypracovali vedení 5:2. Naši hráči poté evidentně podlehli dojmu, že „to půjde samo“ a výrazně polevili. Následovaly tři přesilové hry soupeře, za zcela zbytečné fauly. Bělem přesilových her se soupeř dostal „do sedla“ a v 19. minutě vyrovnával Stanev na 7:7! Od této doby jsme po zbytek utkání tahali za kratší konec.

V poločasové přestávce proběhl v šatně „Růžičkův fén“. Hráči šli do druhého dějství s tím, že musí víc bojovat a především zlepšit střelbu z větší vzdálenosti. Ještě do 41. minuty jsme se soupeřem drželi krok, když byl stav utkání 16:15. Následovala však čtvrthodinka hrůzy, kterou jsme prohráli 10:2 a tím soupeř odskočil v 54. minutě na 18:25 a rozhodl tím o svém naprosto zaslouženém vítězství.

Tato porážka zamrzela opravdu hodně, protože i přesto, že jsme podali velice podprůměrný výkon především v útoku, jsme hráli se soupeřem vyrovnané utkání až do 47. minuty. Nutno podotknout, že soupeř přijel bez tří opor a v jeho sestavě hráli prim mladší dorostenci brankář Hrubý a střelec Nolč, který vstřelil 7 branek. Střelecky se prosadil 10ti brankami také Šedivec.

Naši hráči vyloženě zklamali a vůbec nenavázali na minulé utkání s Pardubicemi. Na hřišti působili mdlým až odevzdaným dojmem. V našem dresu podal standardní výkon jen brankář Maršálek, mladší dorostenec Humpola a na pivotu hrající Smejkal, jehož schopností však naše spojky využívají zoufale málo! Potěšitelný je i fakt, že se zápas od zápasu zlepšují křídelníci Kočí a Šulc. Tentokrát se utkání vůbec nepovedlo oporám Suchardovi (střelba 11/0!) a Hamšíkovi (střelba 14/3). Střelecká úspěšnost našich spojek byla v tomto utkání zoufalých 11% (střelba 42/11), což byl hlavní důvod našeho nezdaru.

Musíme se z této porážky oklepat a pokusit se v posledních třech utkáních s těžkými soupeři (venku Dvůr Králové, doma Úvaly, venku Třeboň) získat alespoň dva body, abychom měli jistotu setrvání ve II. lize i pro příští rok.