oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá - TJ ELP Jablonec n.N. 28:21 (11:9)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: středa 23.3.2016 | zobrazeno: 920x

STD 2. liga: Sokol Bělá - TJ ELP Jablonec n.N. 28:21 (11:9)

V rámci 16. kola II. ligy jsme v bělské sportovní hale přivítali poslední celek tabulky ELP Jablonec nad Nisou, který doposud získal pouhé 2 body právě v podzimním utkání s námi. Do utkání jsme šli s vědomím, že pokud se chceme v soutěži zachránit, tak musíme zvítězit. K utkání jsme nastoupili bez nemocného Loukotky, zároveň tým doplnili mladší dorostenci Coufal, Humpola a Kubiš.

Zřejmě pod tíhou vědomí, že musíme, se nám prakticky celý první poločas vůbec nepovedl. Na hráčích byla vidět nervozita, neproměnili jsme několik vyložených šancí včetně dvou sedmiček a dvou trháků. Hráči hostí hráli trpělivě ze zabezpečené obrany, v útoku se snažili hrát až do vyložených šancí, které spolehlivě proměňovali. I proto jsme ve 20. minutě prohrávali 6:8. Do poločasu jsme ale zabojovali a otočili skóre v náš prospěch na 11:9.

Úvod druhého poločasu se nám velice vydařil, když jsme brankami Smejkala, Kočího a Nigrína do 33. minuty odskočili soupeři na 14:9. Bohužel jsme předvedli nevídaný kolaps během naší přesilové hry, kterou jsme prohráli 0:3 a vrátili tím soupeře do utkání. Ten s námi držel krok až do 50. minuty, kdy byl stav utkání 21:19. Posledních deset minut utkání jsme ale odehráli ve velkém stylu. Především Suchardovi se dařila střelba z dálky a hru na křídle zároveň oživil Humpola. V obraně se povedla změna systému, se kterým si soupeř nedokázal poradit. Udělal několik technických chyb a v závěru utkání již rezignoval.

Výsledek utkání vypadá přesvědčivě, ale až do 50. minuty se jednalo o vyrovnaný zápas. Náš tým zvítězil naprosto zaslouženě, ale soupeř předvedl solidní výkon, za který se určitě nemusí stydět. V dresu Pragováků se dařilo Kožárovi, který tvořil hru soupeře a zároveň se dokázal i střelecky prosadit, dobrý výkon předvedl i brankář Šedivka.

V našem dresu zazářil Sucharda, kterému se dařila střelba z větší vzdálenosti a zatížil konto soupeře 10ti brankami. Potěšitelný je i fakt, že jeho hra je zápas od zápasu lepší. Kvalitní utkání odehrál již tradičně brankář Maršálek a na pivotu Smejkal. Dobrou práci v obraně předvedli Macoun, Hamšík a na konci utkání i Humpola, který zároveň vstřelil důležité branky. Svým výkonem potěšil také Kočí, který se rovněž zlepšuje každým utkáním. Ve druhém poločase předvedl několik povedených střel z větší vzdálenosti Nigrín, který ale ukázal v poločase prvním „silné“ nervy a „pestrou“ střelbu při sedmimetrových hodech.

Celkově musíme hráče za předvedený výkon pochválit. Toto důležité utkání nakonec zvládli, přestože na naší hře byla vidět velká nervozita. V tabulce jsme se posunuli na 9. místo, které se budeme snažit udržet až do konce sezóny, i když víme, že to bude zřejmě nadlidský úkol. V příštím kole jedeme do Dolní Cerekve, kde poměříme síly s celkem Nového Veselí B, který má stejný počet bodů jako my. Ve zbytku sezóny nás pak čekají již jen soupeři z horních pater tabulky, tak uvidíme, jak se nám bude dařit.

Děkujeme soupeři za férově vedené utkání, divákům za parádní podporu z hlediště a dobrovolníkům z řad funkcionářů za bezproblémovou práci u stolku časoměřičů.

Statistika utkání ZDE.

pátek 14.12.2018 | autor: Švícko

starší dorost - Sraz STD na sobotní utkání je ve 14:00 v hale. Přijďte všichni ( i hráči na marodce ! ) včas, před utkáním se budeme fotit. Chceme udržet domácí neporazitelnost, v případě bodového zisku přezimujeme na 3.místě. Nezapomeňte dodržet předzápasovou životosprávu, Lukáš s Viktorem si to v rámci rozcvičení dopoledne rozdají v I.lize STD proti sobě :o). Po zápase máme od 17:00 v Sokolovně ( horní bar ) "Poslední výhoz" - vánoční besídku s občerstvením, srdečné pozvání platí i pro rodiče, partnerky, milenky.....Tréninky 2018 skončily, zimní přípravu 2019 začínáme ve čtvrtek 3.1. 18:00 - 19:30 v hale.

aktuální výsledky

HC TJ Lokomotiva Louny