TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené | starší dorost

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá - TJ ELP Jablonec n.N. 28:21 (11:9)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: středa 23.3.2016 | zobrazeno: 883x

STD 2. liga: Sokol Bělá - TJ ELP Jablonec n.N. 28:21 (11:9)


V rámci 16. kola II. ligy jsme v bělské sportovní hale přivítali poslední celek tabulky ELP Jablonec nad Nisou, který doposud získal pouhé 2 body právě v podzimním utkání s námi. Do utkání jsme šli s vědomím, že pokud se chceme v soutěži zachránit, tak musíme zvítězit. K utkání jsme nastoupili bez nemocného Loukotky, zároveň tým doplnili mladší dorostenci Coufal, Humpola a Kubiš.

 

Zřejmě pod tíhou vědomí, že musíme, se nám prakticky celý první poločas vůbec nepovedl. Na hráčích byla vidět nervozita, neproměnili jsme několik vyložených šancí včetně dvou sedmiček a dvou trháků. Hráči hostí hráli trpělivě ze zabezpečené obrany, v útoku se snažili hrát až do vyložených šancí, které spolehlivě proměňovali. I proto jsme ve 20. minutě prohrávali 6:8. Do poločasu jsme ale zabojovali a otočili skóre v náš prospěch na 11:9.

 

Úvod druhého poločasu se nám velice vydařil, když jsme brankami Smejkala, Kočího a Nigrína do 33. minuty odskočili soupeři na 14:9. Bohužel jsme předvedli nevídaný kolaps během naší přesilové hry, kterou jsme prohráli 0:3 a vrátili tím soupeře do utkání. Ten s námi držel krok až do 50. minuty, kdy byl stav utkání 21:19. Posledních deset minut utkání jsme ale odehráli ve velkém stylu. Především Suchardovi se dařila střelba z dálky a hru na křídle zároveň oživil Humpola. V obraně se povedla změna systému, se kterým si soupeř nedokázal poradit. Udělal několik technických chyb a v závěru utkání již rezignoval.

 

Výsledek utkání vypadá přesvědčivě, ale až do 50. minuty se jednalo o vyrovnaný zápas. Náš tým zvítězil naprosto zaslouženě, ale soupeř předvedl solidní výkon, za který se určitě nemusí stydět. V dresu Pragováků se dařilo Kožárovi, který tvořil hru soupeře a zároveň se dokázal i střelecky prosadit, dobrý výkon předvedl i brankář Šedivka.

 

V našem dresu zazářil Sucharda, kterému se dařila střelba z větší vzdálenosti a zatížil konto soupeře 10ti brankami. Potěšitelný je i fakt, že jeho hra je zápas od zápasu lepší. Kvalitní utkání odehrál již tradičně brankář Maršálek a na pivotu Smejkal. Dobrou práci v obraně předvedli Macoun, Hamšík a na konci utkání i Humpola, který zároveň vstřelil důležité branky. Svým výkonem potěšil také Kočí, který se rovněž zlepšuje každým utkáním. Ve druhém poločase předvedl několik povedených střel z větší vzdálenosti Nigrín, který ale ukázal v poločase prvním „silné“ nervy a „pestrou“ střelbu při sedmimetrových hodech.

 

Celkově musíme hráče za předvedený výkon pochválit. Toto důležité utkání nakonec zvládli, přestože na naší hře byla vidět velká nervozita. V tabulce jsme se posunuli na 9. místo, které se budeme snažit udržet až do konce sezóny, i když víme, že to bude zřejmě nadlidský úkol. V příštím kole jedeme do Dolní Cerekve, kde poměříme síly s celkem Nového Veselí B, který má stejný počet bodů jako my. Ve zbytku sezóny nás pak čekají již jen soupeři z horních pater tabulky, tak uvidíme, jak se nám bude dařit.

 

Děkujeme soupeři za férově vedené utkání, divákům za parádní podporu z hlediště a dobrovolníkům z řad funkcionářů za bezproblémovou práci u stolku časoměřičů.

 

Statistika utkání ZDE.

 

aktuální výsledky

13.10.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

25

2LZČ

TJ Lokomotiva Vršovice

Loko Vršovice

22

7.10.

TJ Sokol Praha Vršovice

Sokol Vršovice

25

2LZČ

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

23

29.9.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

25

2LZČ

BHS Starý Plzenec

Plzenec

23

příští utkání

27.10.

1. HK Dvůr Králové

Dvůr Králové

5.kolo

15:00

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

2LZČ

3.11.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

6.kolo

17:00

HC TJ Náchod

Náchod

2LZČ

25.11.

1. HC Pardubice

Pardubice

9.kolo

13:30

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

2LZČ

oslavenci

7.10.

Roubal Jiří (26)

13.10.

Galetka Jiří (19)

13.10.

Renza Václav (41)

17.10.

Švec Stanislav (42)

22.10.

Smejkal Josef (20)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synFS webTom Bohemia CrystalProcházka-Tošovský - voda, topení, plynStředočeský krajSPS servis a programování strojůPetr Vrabec - dopravní službyHummel-kluby.czČeská obec sokolskápivovar ROHOZECStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemJUDr. Jiří CehákVladislav Peška - klempířBc. Hana DufkováRadim Vaněk - klempířMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková