oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2. liga: TJ JM Praha Chodov - Sokol Bělá 20:26 (13:13)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: pondělí 14.3.2016 | zobrazeno: 923x

STD 2. liga: TJ JM Praha Chodov - Sokol Bělá 20:26 (13:13)

V rámci 15. kola II. ligy jsme se utkali s celkem TJ JM Praha Chodov, který v současnosti figuruje na šestém místě tabulky se ziskem 15-ti bodů. K utkání jsme odjížděli bez mladších dorostenců, kteří chtěli nastoupit k „důležitému“ utkání s Kutnou Horou, a bez nemocného Loukotky, což znamenalo, že jsme měli pouze jediného hráče na střídání. I přesto jsme chtěli v Praze zabojovat o body a odčinit tak podzimní debakl z domácího zápasu, ve kterém jsme po ostudném výkonu podlehli Chodovu v poměru 20:32!

První poločas jsme nezačali nejlépe, když jsme neproměnili dvě vyložené šance a domácí hráči šli do rychlého vedení 2:0. Naštěstí jsme se rychle vzpamatovali a do 10. minuty vyrovnali stav utkání na 3:3. Ve druhé desetiminutovce utkání jsme si vypracovali dvoubrankové vedení 8:10 především díky lepšímu proměňování vyložených šancí. Bohužel jsme toto vedení neudrželi a domácím se podařilo do poločasu vyrovnat na 13:13. Od 25. minuty jsme začali osobně bránit domácího hráče Medenčevice, který dělal naší obraně velké problémy. Nejenže se dokázal několikrát prosadit střelecký, ale skvěle připravoval šance i svým spoluhráčům.

Vstup do druhého poločasu se nám povedl výborně. Domácí tým se nemohl vypořádat s naší dobrou obranou, za kterou předváděl dobré zákroky brankář Maršálek. V útoku se dařilo střelcům Suchardovi a Hamšíkovi, a tak byl ve 43. minutě stav utkání 15:18. Domácí hráči se ovšem nevzdávali a dokázali ještě několikrát snížit na rozdíl jediné branky (17:18, 18:19, 19:20). Utkání jsme zvrátili v náš prospěch v rozmezí 52. až 55. minuty, kdy jsme si šňůrou čtyř branek vytvořili náskok 19:24. Pomohl nám i domácí Medenčevic, který neudržel nervy na uzdě a nechal se vyloučit za nesportovní chování na 2+2 minuty, což nám velice pomohlo do závěrečných pěti minut zápasu. I když na našich hráčích byla vidět nervozita, tak již utkání dovedli do vítězného konce a připsali si tak zasloužené dva body do tabulky.

Naše hráče musíme opět pochválit, za velice dobrou obranu, kterou řídili Macoun a Smejkal. Oproti minulým utkáním jsme se vyvarovali zbytečným vyloučením. Za touto obranou podal parádní výkon brankář Maršálek, který v posledních zápasech chytá ve skvělé formě. Střelecky se dokázal prosadit Sucharda, který se začal soustředit převážně na hru a na jeho výkonech je to znát. Zdatně mu sekundoval Hamšík, který se ale stále trochu hledá a střídá dobré okamžiky s horšími. Po dlouhé době musíme pochválit křídelníky Kočího a Šulce, kteří měli slušných 70% úspěšnosti střelby. Pevné nervy prokázal i Nigrín, který spolehlivě proměňoval sedmimetrové hody.

Naše hra měla ještě mnoho chyb, ale všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za bojovnost, za kterou byli nakonec odměněni formou cenné a naprosto zasloužené výhry. Doufáme, že jim tento výkon dodá zdravé sebevědomí do dalších utkání a budou v podobném duchu pokračovat po zbytek sezóny.

Již tuto sobotu nás čeká další důležitý zápas, ve kterém přivítáme v bělské sportovní hale poslední celek tabulky ELP Jablonec. Zřejmě poprvé budeme v pozici favorita, tak uvidíme, jak si s touto novou rolí poradíme. Doufáme, že hráči cenné body z Chodova potvrdí i v tomto nelehkém souboji.

S dopravou a vedením utkání výrazně pomohl Pepa Kočí, kterému tímto děkuji.

Statistika k utkání ZDE.

aktuální výsledky