TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

oddíl házené | starší dorost

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá - TJ Náchod 16:16 (9:9)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: čtvrtek 10.3.2016 | zobrazeno: 1011x

STD 2. liga: Sokol Bělá - TJ Náchod 16:16 (9:9)

 


Po nepříliš vydařeném utkání v Lounech jsme v rámci 14. kola II. ligy přivítali v domácím prostředí celek Náchoda, který do tohoto utkání získal 12 bodů, což mu přineslo osmé místo druholigové tabulky. Do utkání jsme nastupovali bez Pekaře (Jičín) a Loukotky (nemoc), tým naopak posílil Sucharda. V podzimním utkání v Náchodě jsme sice prohráli vysoko 28:16, ale až do 50 minuty jsme hráli s domácími vyrovnané utkání. I díky tomu jsme šli do utkání s cílem zvítězit a připsat si tak důležité body do tabulky v boji o záchranu.  

 

Úvod utkání se nám celkem podařil, když se z dálky prosadil Nigrín. Stejně jako v Lounech, jsme od úvodu utkání dobře bránili, ale bohužel se nám nedařil přechod do rychlého protiútoku. Zřejmě díky přemíry snahy se nechal do 10. minuty zbytečně 2x vyloučil Smejkal, který měl dirigovat obranu a tak jsme hned od úvodu utkání museli v obraně improvizovat. Soupeř nabídnuté šance využil a v 9. minutě se dostal do vedení 2:3. V průběhu celého prvního poločasu bylo skóre utkání vyrovnané, když se oba týmy přetahovaly v jednobrankovém vedení. Na obou stranách dominovala obrana, za kterou zářili oba brankáři. I díky tomu se o přestávce odcházelo do šaten za vyrovnaného stavu 9:9.

 

Do druhého poločasu jsme nastupovali s cílem dotáhnout dobře rozehrané utkání do vítězného konce, k čemuž nám měla pomoci zlepšená hra v obraně a hlavně větší důraz v koncovce.

Ve druhém poločase se hra nezměnila. Oba týmy kladly důraz především na obranu a zároveň to v útoku „vázlo“. Ve 39. minutě uviděl nejlepší střelec hostí Metelka červenou kartu za třetí vyloučení a nám tak svitla naděje na vítězství. Bohužel za pět minut a stavu 14:13 ho následoval do té doby náš nejlepší střelec Sucharda, který se nechal celkem zbytečně potřetí vyloučit a tím hodně oslabil náš celek. Během našeho oslabení se soupeři podařilo vyrovnat, ale do 53. minuty jsme si brankami Kubiše vybojovali vedení 16:14. Trestuhodně jsme však už do konce utkání nedokázali vstřelit branku, když jsme neproměnili 5 náskoků z křídel! Soupeři se podařilo vyrovnat na 16:16. Závěr utkání byl infarktový. Po naší další neproměněné šanci dostal soupeř možnost na poslední útok. Své šance využil a vybojoval si sedmimetrový hod, který zahrával hostující Cvejn už po konci utkání. Ten mohl rozhodnout o vítězství Náchoda, ale proti byl po celé utkání skvělý Maršálek, který „vytáhl“ jeho střelu mimo branku a zachránil tak pro nás cenný, ale zasloužený bod.

 

I když obě družstva už věřila ve vítězství, tak utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou. Na obou stranách dominovaly obrany a zářili brankáři Maršálek a Malínský. Hru soupeře tvořil až do svého vyloučení Metelka a Cvejn, který ale neproměnil závěrečnou sedmičku.

 

Tentokrát musíme pochválit všechny naše hráče za nasazení a bojovnost v obraně, kterou dobře dirigoval především Macoun. V našem dresu zazářil brankář Maršálek, který měl 57% úspěšnost zákroků a velkou měrou se tak podílel na zisku bodu. Důležité branky vstřelili v závěru utkání Kubiš a Humpola, v prvním poločase se střelecky prosadili Sucharda a Nigrín. Bohužel se ale celkově stále trápíme v útoku, především v koncovce. Tentokrát jsme měli střelbu ze spojek 31%, křídla dokonce 29%, pivoti se do šance nedostali vůbec, trháky také žádné! To jsou velice špatné statistiky, ale hráči naštěstí nezdar v útoku odpracovali v obraně.

 

I když jsme chtěli v tomto utkání zvítězit, tak musíme být nakonec s bodem spokojeni. Doufáme, že se toto dramatické utkání našim fanouškům líbilo a přijdou nás podpořit i v dalších domácích utkáních. Zároveň děkujeme hrstce dobrovolníků z řad funkcionářů, kteří zajistili u stolku celý sobotní program.

 

Statistiky k utkání ZDE.

 

Přiložené fotky

aktuality

pátek 15.3.2019 | autor: Švícko

starší dorost - Odjezdy STD na neděli do Vršovic: Posádka Kučera, Piešťanský, Brisuda ve 12:15 od haly, jedeme do Břví pro Vítka . Zbytek 12:30 hala Bělá, 12:45 hala MB.

aktuální výsledky

17.3.

TJ Lokomotiva Vršovice

Loko Vršovice

42

2LZČ

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

25

9.3.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

41

2LZČ

TJ Sokol Praha Vršovice

Sokol Vršovice

32

2.3.

BHS Starý Plzenec

Plzenec

16

2LZČ

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

42

příští utkání

23.3.

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

16.kolo

15:00

1. HK Dvůr Králové

Dvůr Králové

2LZČ

30.3.

HC TJ Náchod

Náchod

17.kolo

15:00

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

2LZČ

28.4.

HC TJ Lokomotiva Louny

Louny

19.kolo

14:30

TJ Sokol Bělá pod Bezdězem

Bělá

2LZČ

oslavenci

1.3.

Králová Lucie (17)

1.3.

Hrib Ivan (51)

3.3.

Kudrnáčová Lenka (31)

3.3.

Kulich Ondřej (29)

3.3.

Piešťanský Adam (19)

10.3.

Procházková Veronika (17)

10.3.

Vítek Lukáš (19)

13.3.

Josková Beáta (15)

21.3.

Houserová Petra (22)

23.3.

Průšová Kateřina (21)

23.3.

Průšová Markéta (21)

26.3.

Heřmanovský Jan (19)

27.3.

Vodičková Kateřina (31)

29.3.

Vacek Ondřej (19)

31.3.

Havelková Klára (16)

31.3.

Nováková Nikola (25)

odkazy

chf.cz
sksh.chf.cz

 

 

facebook - Sokol Bělá muži  twitter - Sokol Bělá  rajce.net - Sokol Bělá  youtube - Sokol Bělá

partneři a sponzoři našeho oddílu:

Město Bělá pod BezdězemATMOS - Jaroslav Cankař a synSPS servis a programování strojůTom Bohemia CrystalRadim Vaněk - klempířČeská obec sokolskáStředočeský krajský svaz házenézákladní škola Bělá pod BezdězemBc. Hana DufkováMUDr. Milan HesounMUDr. Martin ZelenýMUDr. Luboš SvobodaMUDr. Eva Mišková