Sokol Bělá / st. dorost / články / STD 2. liga: Sokol Úvaly - Sokol Bělá 22:17 (11:9)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: středa 9.12.2015 | zobrazeno: 1666x

STD 2. liga: Sokol Úvaly - Sokol Bělá 22:17 (11:9)

Filip Šulc při sedmimetrovém hodu.

V sobotu 5. 12. jsme zajížděli do Úval k utkání 10. kola II. ligy, kde jsme změřili síly s druhým týmem tabulky, domácím Sokolem.

Tentokrát jsme nastoupili k utkání v hodně nekompletní sestavě, když chyběli Pekař (Jičín), Loukotka (nemoc), Kočí a Smejkal (oba osobní důvody), tým proto doplnili mladší dorostenci Bernard, Kubiš, Humpola, Stanev, Piešťanský a Coufal. Navíc Šulc nastoupil k utkání ještě na antibiotikách. Vzhledem v naší sestavě jsme především nechtěli připustit nějaký debakl a odevzdat na hřišti co nejlepší výkon.

Úvod utkání se nám tentokrát velice podařil. Vycházeli jsme z poměrně pozorné obrany, za kterou předvedl několik dobrých zákroků brankář Maršálek. I přesto, že jsme neproměnili několik vyložených šancí, jsme v 17. minutě překvapivě vedli 6:2, navíc domácí hráči působili velice zakřiknutě. Bohužel jsme ustoupili od naší hry, udělali jsme několik technických chyb a domácí během sedmi minut otočili výsledek na 8:6. Sice se nám ještě zásluhou Hamšíka podařilo vyrovnat na 8:8, ale domácí hráči dokázali do poločasu ještě odskočit na 11:9.

Druhý poločas navázal na konec prvního. Ve 36. minutě byl stav 13:12. Bohužel se nám absolutně přestalo dařit v útoku, nedokázali jsme vstřelit třináct minut branku a to ani z těch nejvyloženějších šancí. Navíc jsme v tomto úseku utkání hráli přesilovou hru 6 na 4, kterou jsme dokonce prohráli 0:1! I přesto v 53. minutě snižoval Hamšík ze sedmičky na 19:15 a vykřesal tak ještě jiskřičku naděje alespoň na bod. Ve zbylém čase jsme museli hrát na maximální riziko, ale domácí hráči využili našich chyb a vítězství již uhájili.

I přes bojovný výkon odjíždíme z Úval bez bodu, i když k nim nebylo překvapivě daleko. Domácí hráči hráli svou typickou hru, když se snažili kombinovat především s pivoty. Nejvíce se v jejich dresu prosazovali Budiš a Bossanyi, ve druhém poločase svůj tým podržel i brankář Ransdorf.

V našem dresu se střelecky nejvíce dařilo Hamšíkovi, v brance náš tým podržel i brankář Maršálek. Tentokrát se střelecky trápil jinak spolehlivý Nigrín. Jako celý podzim nás trápila především střelba spojek, které měli z větší vzdálenosti pouhých 11% úspěšnost. Pochválit musím mladší dorostence Brysudu, který předvedl velice dobrou práci v obraně, a také Šídla, který nastoupil poprvé za starší dorost a hned se dokázal třikrát prosadit.

Tato prohra sice mrzí, protože jsme zde mohli i bodovat, ale zároveň potěšil bojovný výkon hráčů, na kterých byla vidět chuť se poprat o výsledek, i když se jim střelecky nedařilo. Potěšil i zlepšený výkon v obraně.

V posledním podzimním kole přivítáme v neděli 13. 12. v městské hale v Bělé pod Bezdězem tým Třeboně, který se aktuálně nachází na osmém místě tabulky. Naší povinností je doma zvítězit. Doufám, že se nám to podaří i za podpory našich diváků. Všechny Vás tímto zveme na toto utkání, které startuje v 10:30 hodin.

Přiložené fotky

Jiří NigrínJakub Hamšík při zakončení.Brysuda, Macoun a Hamšík.Mikuláš Brysuda bojuje s domácí obranou.Dominik Maršálek chytá sedmičku, Přihlíží Macoun a Nigrín.