oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2. liga: Sokol Bělá – Dvůr Králové 19:26 (10:12)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: úterý 1.12.2015 | zobrazeno: 1038x

STD 2. liga: Sokol Bělá – Dvůr Králové 19:26 (10:12)

V neděli 29. 11. jsme od 10:30 hodin přivítali v rámci 9. kola II. ligy v městské hale v Bělé pod Bezdězem třetí celek tabulky 1. HK Dvůr Králové. Do naší sestavy se vrátil Macoun, navíc tým doplnili hráči mladšího dorostu Bernard, Kubiš, Humpola, Stanev, Loukotka, Piešťanský a Vítek.

Náš soupeř přijel k utkání pouze s jedním hráčem na střídání, ale věděli jsme, že v podobné sestavě odehrál všechna venkovní utkání.

Vstup do utkání se nám tentokrát vydařil. Prakticky celý první poločas byl vyrovnaný, bohužel na jeho konci jsme se dopustili několika chyb, které soupeř využil a vytvořil si dvoubrankové vedení. I přesto zasloužili hráči za předvedenou hru pochvalu. Byla na nich vidět chuť se poprat o dobrý výsledek. Střelecky nás táhl především Nigrín a Kočí.

Ve druhém poločase jsme chtěli pokračovat v podobném duchu, ale opak byl pravdou. Nezachytili jsme jeho začátek, když jsme úvodní desetiminutovku prohráli 3:9, čímž nám soupeř odskočil na 13:21. To bohužel náš odpor úplně zlomilo, navíc se naši hráči smířili s porážkou a výrazně polevili v obraně. Náš nedůraz se projevil zároveň i v koncovce, když jsme neproměnili několik šancí, navíc se vůbec nedařila střelba spojek z větší vzdálenosti. I přes veškerou snahu se nám nepodařilo náš tým probudit a proto jsme soupeři odevzdali další body v domácím prostředí.

Od utkání jsme očekávali, že soupeř bude praktikovat typickou „dvorskou“ házenou, založenou na kvalitní obraně s rychlým přechodem do protiútoku, což se také potvrdilo. Hosté vyhráli zaslouženě, když o svém vítězství rozhodli především v obraně, která byla důraznější a pohyblivější než ta naše. Střelecky se dařilo hráčům Kirschbaumovi, Koblasovi, kteří vstřelili dohromady 18 branek!

Naše hráče můžu pochválit pouze za první poločas, ve kterém jsme bojovali jak v útoku, tak v obraně. Bohužel mě naopak velice mrzí předvedená hra ve druhém poločase, když jsme přestali absolutně bojovat v obraně.

Střelecky i herně se utkání podařilo Nigrínovi a Humpolovi, solidní výkon v útoku předvedli Kočí a Smejkal. Bohužel právě Smejkal a také Hamšík „hořeli“ nejvíce v obraně. Za zmínku stojí také naše tragická střelba z větší vzdálenosti, když jsme z 21 pokusů vstřelili pouze 5 branek. Abychom dokázali vyhrát i takováto utkání, musíme hrát na 100% v celém jeho průběhu, což se nám v  podzimní části soutěže nedaří. Prakticky v každém zápase si vybereme slabší chvilku, ve které soupeř rozhodne o jeho osudu.

V dalším kole nás čeká opět soupeř z popředí tabulky, když v sobotu 5. 12. poměříme síly v Úvalech s místním Sokolem.

Statistiky utkání ZDE.

Fotografie ZDE.