oddíl házené | starší dorost

Sokol Bělá / starší dorost / články / STD 2.liga : TJ Sokol Šťáhlavy – TJ Sokol Bělá 25:19 (13:8)

téma: starší dorost | autor: Hrubas | datum: úterý 24.11.2015 | zobrazeno: 1040x

STD 2.liga : TJ Sokol Šťáhlavy – TJ Sokol Bělá 25:19 (13:8)

V neděli 22. 11. jsme zajížděli do Šťáhlav k utkání 8. kola II. ligy, kde jsme změřili síly s pátým týmem tabulky, domácím Sokolem. K utkání jsme nastupovali s cílem odčinit debakl z Pardubic a pokusit se bodovat. Bohužel jsme opět nastoupili k utkání v nekompletní sestavě, chyběli Pekař (Jičín) a Macoun (zranění), tým doplnili mladší dorostenci Bernard, Kubiš, Humpola, Stanev, Loukotka, Piešťanský a Vítek.

Jako již tradičně se nám nepovedl vstup do utkání. V obraně jsme hráli bez pohybu a důrazu, když jsme vůbec nepřistupovali k urostlým střelcům domácího týmu. Ti měli proto dostatek času ke střelbě, navíc poměrně dobře spolupracovali s pivotem a křídly. V útoku jsme působili zakřiknutě až bojácně. Přes statné hráče místního týmu jsme se jen těžko prosazovali, navíc jsme neproměňovali těžce vypracované vyložené šance. Než jsme se stačili rozkoukat, tak na ukazateli svítil stav 9:1 (15. minuta) a byli jsme „zralí na ručník“. Prostřídali jsme základní sestavu a naštěstí se podařilo nápor domácích zastavit. Bylo to způsobeno zřejmě i mírným podceněním a uspokojením domácích, kteří měli utkání za rozhodnuté. Ještě do poločasu se nám podařilo snížit vedení domácích na „zlatých“ 13:8.

Do druhého poločasu jsme se snažili hráče hlavně namotivovat, protože tak špatně jako v prvním poločase jsme už hrát nemohli. I přes naši katastrofální hru, byl rozdíl ve skóre jen mínus pět branek.

Úvod druhého poločasu se nám naopak povedl. Zlepšili jsme obranu, za kterou se rozchytal brankář Maršálek, a najednou jsme byli opět ve hře. Ve 35. minutě snižoval Hamšík na 14:11. Bohužel jsme opět přestali proměňovat své šance a tím domácí opět odskočili na 17:12. Ovšem naši hráči zjistili, že by to mohlo jít, daleko více bojovali než v úvodu utkání a tak se nám podařilo opět snížit ve 46. minutě na rozdíl čtyř branek 19:15. Navíc přísnou červenou kartu dostal nejlepší hráč domácích Dominik Ulč a tím se nám naskytla velká šance s utkáním ještě něco udělat. Jenže jsme naskytnutou šanci nedokázali využít, když jsme udělali z přemíry snahy několik technických chyb, které zkušení domácí hráči potrestali. I přes naši maximální snahu jsme už konečnou porážku nedokázali odvrátit a prohráli jsme o šest branek 25:19.

Domácí celek zvítězil naprosto zaslouženě. Jeho hráči působili sehranějším dojmem, po celé utkání lépe bránili a využívali své výškové převahy.

Pro nás je to další ztracené utkání, protože jsme zde mohli odehrát daleko lepší partii. Již po několikáté se nám nepovedl úvod utkání a musíme s tím začít něco dělat. Zápasy se vyhrávají v obraně a tam nám chybí větší pohyb, nasazení a obětavost. Pochválit za obranu můžu jen Piešťanského a Nigrína, zbytek vyloženě zklamal. Dobrý výkon předvedl brankář Maršálek, který nás držel nad vodou v průběhu celého utkání. V útoku se dařilo Nigrínovi, který se zlepšuje zápas od zápasu a je na něm vidět i jeho práce v tréninku. To samé se dá říci i o Šulcovi na kterém je vidět také zlepšení. Naopak se utkání výjimečně vůbec nepovedlo Humpolovi a již tradičně Kočímu a Smejkalovi.

Velikým zklamáním je pro mě přístup některých hráčů, kteří hrají bez zájmu. Tito hráči se nepředřou ani na tréninku, nemají větší snahu na sobě pracovat a tak trochu stagnují. Bohužel máme hodně okleštěnou sestavu a tak není ani moc prostoru na jejich prostřídání.

V neděli nás čeká další náročné utkání, tentokrát přivítáme v naší hale třetí tým tabulky 1. HK Dvůr Králové. Doufáme, že nás přijdete podpořit v hojném počtu.

aktuální výsledky

TJ Lokomotiva Vršovice