oddíl házené | mladší dorostenky

Sokol Bělá / mladší dorostenky / články / 19. kolo II. ligy MDy: Sokol Bělá x HC Plzeň 13:28 (4:13)

téma: mladší dorostenky | autor: Roubik | datum: pondělí 23.4.2018 | zobrazeno: 304x

19. kolo II. ligy MDy: Sokol Bělá x HC Plzeň 13:28 (4:13)

Po jarní pauze jsme v sobotu 21.  dubna  na domácí půdě hostili tým HC Plzeň.

Během  bezmála čtyř týdenní pauzy  jsme se snažili na sobě zapracovat jak v útočné, tak hlavně v obranné části. Zvedli jsme počty tréninkových jednotek ze dvou na tři a naplno jsme na nich pracovali.

Před vstupem do utkání byla na všech děvčatech vidět strašně velká nervozita jak ze samotného zápasu,  tak i z domácího prostředí. Celou sezónu neumíme využít domácí prostředí. Svazují nás očekávání  fanoušků a nedokážeme na hřišti odevzdat tolik, jako při venkovních zápasech.

To, že jsme do zápasu šli se sklopenou hlavou, bylo špatně.Znát to na nás bylo hned od prvních minut. Po celkem bojovném přístupu v obraně,  kde jsme se během prvních pár útoků dokázali zformovat a celkem slušně bránit, přišla řada odpískaných sedmi metrových hodů proti nám. Po útočné stránce jsme se nezvládli nijak zvednout. Zmar a bída v útoku  jen prohlubovala naší frustraci v celém herním projevu. To, že se neumíme všichni vyhecovat k tomu, aby se v útoku při střelbě celý tým nespoléhal pouze na 2 až 3 hráčky, je špatně. Což jsme si o poločase za stavu 4:13 pro Plzeň  snažili vtlouct v šatně všichni do hlav. Ale asi málo. S nelichotivým stavem se nám nepodařilo nic udělat a i když za zmínku stojí bojovnost některých hráček, pořád to nestačí. Pěkným výkonem se blýskla například hráčka Lauberová,  která šla  do všeho po hlavě a nechtěla to vzdát. Po dlouhodobé nemoci se k nám na hřiště vrátila i hráčka Králová, která si nevedla taky vůbec špatně a zaslouží si pochvalu. Ale nechci každou hráčku rozebírat zvlášť a už vůbec nechci,  aby se někdo cítil ukřivděně a méněcenně. Pro nás nelehké domácí utkání skončilo vysokou prohrou 13:28.

Jak již poněkolikáté zmiňuji, že  házená je o týmu ne o jednotlivcích. To, jestli dá někdo dese, někdo dvacet a někdo žádný gól, není vůbec důležité a nemůžeme se podle toho k sobě chovat. Každá z hráček má na hřišti svůj úkol a ten si musí plnit.Je úplně jedno, že dá některá víc a některá míň nebo dokonce žádnou branku . A naopak v obraně, když se branka dostane, není to chyba jednotlivce. ale celého týmu. Tedy i těch co jsou v tu dobu na lavičce. Pokud se nenaučíme nespoléhat se na dvě, tři hráčky a neustále budeme hledat chyby na druhých a nezačneme sami u sebe, lepší to opravdu nebude. Proto doufám, že se začneme chovat více jako jeden tým, který za sebou bude stát ať už se vítězí a nebo prohrává. A že při sobě všichni budeme držet ať se děje co se děje. Protože co jsme? Tým!!!

Závěrem bych chtěl ještě říct, že pokud jen malinko tohle změníme a budeme na sobě makat tak jako poslední měsíce, bude všechno lepší. Takže si to nesmíme nechat znechutit, kousnout se a všem co nad námi lámou hůl ukážeme, co v nás je. I z mála se dá udělat velká věc a není malých a neschopných. Jen je málo těch, kteří vydrží i ve špatných chvílích a nezabalí to.A to není můj případ. Já za vámi budu stát pořád, pokud uvidím že vám to není lhostejné. Díky za šanci a doufám, že to společně dáme !!!!!!

Roubik

Za posledních 14 dní nenalezeny žádné aktuality!

aktuální výsledky

Smejkal Jiří (23)

Hubený Jan (35)

Filip Miroslav (16)