oddíl házené | muži

Sokol Bělá / muži / články / Inter REG: Sokol Bělá - Loko Česká Lípa 33:27 (16:15)

téma: muži | autor: Hrubas | datum: čtvrtek 11.5.2017 | zobrazeno: 471x

Inter REG: Sokol Bělá - Loko Česká Lípa 33:27 (16:15)

V rámci 16. kola Inter REG ligy jsme v bělské sportovní hale přivítali poslední celek tabulky Lokomotivu Česká Lípa. I přes umístění českolipských házenkářů v tabulce jsme očekávali nelehké utkání. Hráči Lokomotivy dokázali v posledním kole zvítězit v Železné Brodě 28:19! Nám v sestavě tentokrát chyběli Čtvrtník, Renza, Smejkal Jiří před utkáním se omluvili i starší dorostenci Nigrín a Loukotka, v předchozím utkání STD se zranil i Hamšík.

Do utkání jsme nastoupili velice laxně v domnění, že se soupeř porazí zřejmě sám. Nedůsledná obrana, hodně technických chyb a neproměňování střeleckých příležitostí vedlo k tomu, že byl v 8. minutě stav utkání 2:5 pro Lokomotivu! I přesto, že jsme zlepšili obranu, jsme dostávali laciné branky především z křídel. Navíc jsme stále dělali velké množství technických chyb v útoku. Hra se postupně zlepšovala, ale stále se nám nedařilo vymazat soupeřův náskok. Ještě ve 27. minutě jsme prohrávali 12:13. Poslední dvě minuty prvního poločasu jsme ale díky brankám Kubíčka, Tyšera a Hrubého vyhráli 4:2 a šli do kabin s vedením 16:15.

V poločase bylo v naší šatně menší dusno, protože měli někteří hráči v prvním poločase problém s bojovností. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako ten první. Hrálo se vyrovnané utkání s mnoha nepřesnostmi na obou stranách. I když jsme měli herně mírně navrh, tak byl ve 43. minutě stav 23:22. Soupeř od poločasu osobně bránil Švece, což nám dělalo z počátku problémy. Klid do naší hry vnesl až veterán Hrubý, který se přesunul z pivota na spojku. Naše hra se zklidnila, začali jsme proměňovat šance a tím si vytvořili rozhodující náskok 28:22 v 51. minutě, který jsme již udrželi až do konce utkání.

Družstvo hostí zaslouží pochvalu za předvedený výkon. I přes naši veškerou snahu byl ještě ve 43. minutě vyrovnaný stav. Dobrý výkon předvedli zejména brankář Živnůstka a na spojce Duben.

V našem dresu se střelecky dařilo tradičně Kubíčkovi, který vstřelil 11 branek. Tentokrát se v dobrém světle předvedl i Hrubý, který na spojce zavzpomínal na svá žákovská léta. Pochvalu zaslouží také Tyšer, Švec a Macoun. Toto vítězství se nerodilo vůbec lehce, ale o to je cennější. Ve druhém poločase byla na celém týmu vidět vůle zvítězit a tak to má být!

Děkujeme soupeři za pěkné a férově vedené utkání, rozhodčím za jeho řízení. Poděkování putuje také k divákům, kteří nás přišli podpořit.

V příštím kole jedeme do Železného Brodu, kde nás čeká další náročné utkání. Z důvodu několika omluvenek dostanou šanci prosadit se tentokrát dorostenci pro které to budou jistě další cenné zkušenosti.

Podrobnosti o utkání ZDE.

aktuální výsledky

TJ Lokomotiva Česká Lípa