Sokol Bělá / muži / články / 14.kolo II.ligy mužů: Sokol Bělá - HC Náchod "B" 25:27 ( 11:12 )

téma: muži | autor: Švícko | datum: pondělí 7.3.2016 | zobrazeno: 1810x

14.kolo II.ligy mužů: Sokol Bělá - HC Náchod "B" 25:27 ( 11:12 )

Zleva Švec, Primus, Hrubý, Opustil před utkáním v Lounech.

Po dvou jarních zápasech s favority na vítězství v letošním ročníku II.ligy jsme v domácím prostředí přivítali rezervu Náchoda. V podzimní části jsme v Náchodě prohráli 27:19, tentokrát jsme šli do utkání povzbuzeni zlepšenými jarními výkony. Navíc se rozhodli posílit do konce sezóny družstvo mužů hráči ze staré gardy Hrubý, Švec a Renza.

Úvod utkání se nám vydařil, brzy jsem vedli 3:0. Dařilo se zakončovat přes pivota Hrubého, další branky přidal nejlepší střelec družstva Opustil. Za stavu 9:5 hosté vystřídali brankáře a postupně přebírali otěže utkání. Hrála se silová házená, obě družstva nehrála moc rychle dopředu, útočilo se na postavené obrany. V poločase jsme drželi ještě jednobrankovou ztrátu 11:12, ale v průběhu druhé půle hosté odskočili už na 17:22. V závěru jsme to ještě chtěli zdramatizovat, ale za stavu 21:23 dvě minuty před koncem jsme dostali dvouminutový trest a navíc jsme ztratili výhodu jít do útoku. Tím bylo o osudu utkání rozhodnuto, Náchod si to už bezpečně pohlídal. Po konečném hvizdu už jen proměněnou sedmičkou upravil výsledek dorostenec Macoun.

Na obou stranách patřili k nejlepším hráčům brankáři, u nás potvrdil zlepšenou jarní formu Hofta, Hrubý organizoval obranu a na brankovišti soupeře dokázal prodat svoje zkušenosti.

Kvůli divákům a živení naděje neskončit poslední jsme chtěli vyhrát, ale někteří jsou bez formy a hráči ze staré gardy už nemůžou odehrát 50 minut ve sprintu jako před deseti lety :o). S největší pravděpodobností skončíme poslední, ale do konce soutěže uděláme maximum pro zisk nějakých bodů, zvláště pak v domácích utkáních.

Divákům, kteří se sešli v hojném počtu, děkujeme za podporu v hledišti !!