2  2x Najman Matouš, 2x Böhm Tomáš, 2x Slavík Jakub, 2x Cenigr Jan

Č

D

komentář k utkání

V sobotu 6.5. sehráli mladší dorostenci v městské sportovní hale poslední kolo letošního ročníku II.ligy. Se Sokolem Úvaly si to v přímém souboji rozdali o konečné druhé místo. V podzimní části jsme v Úvalech vyhráli 27:30, před posledním kolem soutěže nám patřilo 2.místo se ziskem 26 bodů, Úvaly byly na 3.místě se ziskem 24 bodů. Matematika byla jasná, rozhodoval vzájemný zápas, tz.konečné 2.místo nám zajistila i porážka o 3 branky, za předpokladu, že Úvaly nevstřelý více jak 30 branek. Každopádně poslední zápas sezóny jsme chtěli určitě vyhrát !

V sestavě chyběli Piešťanský, Vokoun, Doležal a Matěj Humpola, s lehčím zraněním začal na střídačce Jakub Humpola.

Vstup do zápasu byl z naší strany velmi vlažný. Kluci snad nevěděli, o co se hraje. Útok byl bez nápadu a pohybu, v obraně bylo hrobové ticho a chyběla bojovnost. V 10.minutě jsme prohrávali 3:6 a to jsme měli za sebou už trojnásobnou přesilovku, protože Úvaly šly po faulech a komentování výroků rozhodčích v úvodních minutách do třech hráčů. Ale soupeř oslabení zvládnul výborně ( 1:1 ), kluci mě opět přesvědčili, že bez "bugru" na střídačce to nepůjde. Na rozehrávku do útoku začal chodit J.Humpola a naše útočná hra se zvedla a zrychlila. Povedlo se nám otočit vývoj zápasu, ve 23.minutě zvyšoval Sucharda ze sedmičky na 11:8. Po prvním poločase svítilo na ukazateli skóre 15:13. V úvodní třicetiminutovce se hrálo hodně tvrdě na obou stranách. Do druhé půle se nám povedlo hráče trochu uklidnit, na obou stranách ubylo tvrdosti a kluci se soustředili více na hru.

Vstup do druhé půle se nám velmi vydařil, rozmezí 30.- 41.minuty jsme vyhráli 7:3 a tím jsme si vytvořili rozhodující náskok do konce zápasu. Úvaly ještě ve 43.minutě snižíly na 22:18, ale během několika minut se nám povedlo odskočit na bezpečný rozdíl šesti gólů. To už byli na hřišti hráči, kteří se nedostali do základní sestavy, opory se šetřily na následující utkání staršího dorostu.