Daniel Picha - TR, Miloš Kastner - OV

Ž  Kamberský Jakub

2  Picha Martin, Glas Dominik

Č

V 5.kole II.ligy jsme v prostředí domácí haly přivítali Dvůr Králové. Soupeř byl stále bez zisku bodu, my jsme chtěli potvrdit dva body z Náchoda a zajistit si před měsíční pauzou umístění do 3.místa. Sestava nebyla opět kompletní, chyběli marodi Bernard s Piešťanským, Doležal ještě potřebuje dohnat tréninkové manko a vyřídit si zdravotní průkaz.

K předzápasové přípravě tradičně patřilo několik vět na téma "samo to nepůjde", soupeř už při rozcvičení budil respekt. Se Dvorem jsme ještě nehráli, ale chtěli jsme se soustředit sami na sebe, na svůj výkon a v utkání uspět svojí házenou.

Úvodní minuty ukázaly, co od utkání můžeme čekat. Dvůr hrál poctivý postupný útok, my jsme museli být trpěliví v obraně a vyrážet do 1., 2.vlny. Po vyrovnaném začátku ( 8.min. 5:5 ), se nám povedlo odskočit na 13:8 v 15.minutě. Šídlo zakončoval 1. vlnu, Humpola byl k neudržení ve 2. vlně a na postavenou obranu. Poté se několikrát zastřeloval šutér Sojka a inkasovali jsme tři góly po sobě z pravého křídla. K tomu jsme si pár slov s brankářem Vítkem řekli a mělo to pozitivní efekt. Lukáš předvedl sérii sedmi zákroků bez obdržené branky a po gólech Humpoly, Šídla a Vaňka jsme šli do poločasové pauzy s náskokem šesti branek 19:13.

Do druhé půle změnil Dvůr obranu a Humpolu dostal na starost osobní obránce. Za druhý poločas se dostal jen třikrát do zakončení, ale vzniklo tím více prostoru pro ostatní. Ožil hlavně Stanev, který hostujícím obrancům motal nohy při soubojích 1 na 1 a střeleckou smůlu protrhnul Sojka. Zlepšenou formu potvrdil Šídlo, který úspěšně zakončoval rychlý útok a k tomu vybojoval i několik odražených míčů. Přihrávky spojek tentokrát úspěšně nacházely pivoty Brisudu a Vaňka. Do hry se dostali postupně i hráči z lavičky.  Za obranu musím pochválit Vacka, Vaňka, Sojku a Brisudu. V útoku se nám dařilo ve hře 1 na 1 a rychlý protiútok. První ligový gól vstřelil Vokoun.