Ondřej Tůma - TR, Marek Horký - OV

Ž  Matějašek Tomáš, Kaplan Lukáš

2  Kaplan Lukáš, Zelenka Ondřej, 2x Vodička Václav

Č

V sobotu 1.10. jsme v domácím prostředí hostili dosud neporažené družstvo z Vršovic. Sokol Vršovice B měl po dvou zápasech v domácím prostředí 4 body, my jsme chtěli odčinit porážku z Loun. Sestava nebyla kompletní, na marodce je Piešťanský, Bernard se nedostavil na utkání, zapomněl se omluvit a Humpola měl z důvodu nachlazení tréninkové manko, na zápas šel rovnou z postele.

Úvodní minuty ukázaly, že to nebude jednoduché utkání. Do 14.min. se soupeř držel na dostřel (9:6), pak se nám šňůrou pěti branek povedlo odskočit na 14:6 v 17.minutě. Dařila se nám první druhá vlna, kterou úspěšně zakončovali Šidlo, Sojka a Humpola. Zápas jsme dobře rozehráli, ale Vršovice určitě nic nebalily. Jakmile jsme na chvilku polevili, hosté dokázali trestat naše chyby. Ve 26.minutě Vršovice snížily na 17:13 a začínalo to připomínat "syndrom Louny". Nedali jsme několik šancí a soupeř to nekompromisně trestal. V závěru prvního poločasu kluci zabrali a do poločasové pauzy jsme šli s náskokem sedmi gólů (20:13).

O poločase jsme si řekli něco ke hře pivotů, kombinacím a bránění křídel, ale nejduležitější bylo kluky udržet v koncentraci a dostatečně je motivovat do druhého poločasu.

Vstup do druhé půle se nám velmi vydařil,  ve 47. minutě zvyšoval střelec Sojka už na 31:19 a zbytek utkání dohráli hráči širšího kádru. Obraz hry se moc nezměnil, dařilo se nám do 1. a 2.vlny, na postavenou obranu jsme to dohráli do pravého křídla na Suchardu, který ve druhé půli protrhnul střeleckou smůlu. Spojkám se podařilo dohrát i několik akcí do pivota, kteří se tentokrát dokázali prosadit. S konečným výsledkem 38:25 jsme byli maximálně spokojeni, ale důležitější pro mě byl kolektivní výkon, za který musím kluky pochválit. Soupeř přijel se širokým a kvalitním kádrem, který už při rozcvičení budil respekt. Nám se podařilo soustředit se sami na sebe a zvítězit svojí hrou.

Dobré utkání odehráli pivoti Vaněk s Brisudou, rychlý útok spolehlivě zakončoval Šídlo. Sojka s Humpolou jsou jiná kategorie, od nich takový výkon prostě očekávám. Na Vackovi je znát 100% docházka na trénink, k výborné obraně dokáže přidat i nějaké góly. Spolehnout jsme se mohli na oba brankáře ( Vítek 45 min. - úspěšnost 54 %, Coufal 15 min. - úspěšnost 50 % ) a za zápas jsme měli jen 4 technické chyby. Premiéru v ligové soutěži dorostu měl Vokoun, na zápas nás přišel povzbudit Piešťanský, kterému přejeme brzké uzdravení.

Divákům děkujeme za podporu v hledišti :o) !