2  Losinecký Vojtěch, Novák Pavel

Č

D

komentář k utkání

Na domácí palubovce jsme přivítali soupeře, který byl tabulkově o dva body za námi a to dávalo naději na výhru. Přesto, že soupeř přijel s minimem hráčů se nás nezalekl a od začátku dával jasně najevo, že chce zvítězit. Naši kluci sice začali pro nás nezvykle, což znamená, že jsme nezačali prohrávat, ale vést. Toto kouzlo bylo od stavu 3:3 najednou pryč a skóre v náš neprospěch o 4 branky.3:7,5:9,7:11 a to ještě několik střel pochytal brankář Dominik. Přitom k tomu stačili dva hráči soupeře. Levá spojka a levé křídlo. Po našem time-outu a výměně většiny STD za MLD se začala hra vyrovnávat a nastalo snižování soupeřova náskoku na 11:13 a poločasových 13:15. V šatně bylo poměrně veliké dusno neboť někteří hráči neunesli trenérovu kritiku jejich výkonu a šlo se do druhé půle.

Nastoupila opět základní sestava s většinou STD a hlavně s taktikou na osobní bránění soupeřovy levé spojky a tzv. odříznutí levého křídla. Ještě chvilku jsme prohrávali 15:17, ale od stavu 17:18 se začali dít věci. Soupeřovy zjevně nechutnala naše změna bránění a najednou tu bylo naše vedení 20:18 a 24:22 i přes výměnu některých hráčů STD. Soupeř ještě zkusil taktiku osobně bráněné levé spojky na pivota, ale to už naši kluci měli hru ve své moci a i díky několika dobrých zákroků brankáře Vítka jsme si kráčeli po stavu 28:24 pro vítězství 30:25. Za předvedenou hru v druhém poločasu lze pochválit celé mužstvo. Oba brankáři nás hodně podrželi v celém utkání a zrovna tak i MLD Sojka. Méně se daliřo Šulcovi a Bernardovi v uhlídání křídla v první půli a i od Kóči trenéři čekali trochu víc.

Závěrem nesmíme zapomenout ani na naše diváky, kteří nám fandili i když se nám ze začátku nedařilo a neutuchajícím povzbuzováním nás hnali ke konečnému vítězství. Věříme, že nás příjdou povzbudit i na náš poslední domácí rozlučkový zápas STD s účinkování v této soutěži v sobotu dne 6.5.2017.Věříme že vítězným.  Dík patří též klukům z MLD.