Zmatlík Tomáš

Milan Langr - TR, Vladimír Brand - OV

2  Tvrdík Milan, Hrošek Jaroslav, 2x Moravec Jakub

Č

V prvním venkovním utkání jsme se utkali s favoritem soutěže Lokomotivou Louny. Bohužel jsme k utkání odjížděli pouze se čtyřmi hráči do pole a tým tak doplnili mladší dorostenci. Z různých důvodu chyběli Šulc, Nigrín, Stach a Smejkal!

Hned v úvodu utkání bylo vidět, že náš soupeř je herně někde jinde. Přes jeho pozornou obranu jsme se prosazovali velmi sporadicky, a tak jsme zakončovali spíše z nouze. Toho využívali domácí hráči k přechodu do rychlých protiútoků a díky tomu jsme inkasovali „jednoduché“ branky. I přes to jsme „drželi krok“ cca do 20. minuty (7:3), ale soupeř nás jasně přehrával a bylo jen otázkou času, kdy si vytvoří vyšší náskok. Zhruba ve 20. minutě se navíc udělalo slabo brankáři Maršálkovi, kterého tak musel nahradit Coufal. Do konce prvního poločasu si domácí hráči vytvořili sedmibrankové vedeni 13:6.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Naši hráči se stále velice těžko prosazovali přes pozornou obranu domácích. Naopak naše obrana byla velice nepozorná a laxní. Domácí hráči neměli sebemenší problém s vypracováním vyložených šancí. Ještě ve 38. minutě byl stav utkání 16:10, ale následovala 13ti branková šňůra domácích na 29:11 a bylo po utkání.

Domácí hráči byli jasně lepší jak v obraně, tak v útoku a zaslouženě vyhráli. Ve druhém poločase dostali šanci především hráči z lavičky, ale i ti nás jasně přehrávali. Střelecky se prosazovali Moravec, Silk a Pouc.

V našem týmu můžeme pochválit mladší dorostence Sojku, který se jako jediný dokázal střelecky prosadit a brankáře Coufala, který podal velice dobrý výkon. Pochvalu zaslouží i Macoun za práci v obraně, ale jeho spoluhráči se k němu bohužel nepřidali.

Náš výkon v Lounech lze nazvat ostudou. Pokud se nedaří v útoku, tak alespoň pracuji s maximálním nasazením v obraně. Jenže naši hráči nastoupili do utkání již smířeni s prohrou, s čímž se já osobně smířit nemohu. Podali jsme marný a laxní výkon. Zklamali především Hamšík, Loukotka a Macoun, kteří by na sebe měli brát zodpovědnost, ale stal se pravý opak. Tito hráči chtěli spoléhat na mladší dorostence, což je z mého pohledu nepochopitelné.

Toto utkání nám mělo ukázat, jak na tom doopravdy jsme a také ukázalo. Pohled to nebyl příjemný. Nebudeme věšet hlavy, ale jasně jsme viděli, kde jsou naše slabiny a na čem musíme pracovat.